Konkursā “Sējējs 2019” atzinīgi novērtēti Rēzeknes novada LEADER projekti

Publicēts 08.11.2019

Šī gada 1. novembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā notika konkursa “Sējējs 2019” dalībnieku godināšanas ceremonija, kurā veicināšanas balvu un pateicības rakstu saņēma arī Rēzeknes novada uzņēmēji. “Sējējs 2019” ir Zemkopības ministrijas rīkots ikgadējs pasākums, kura mērķis ir noteikt labāko ieguldījumu Latvijas lauku attīstībā un lauksaimniecībā valsts mērogā, un šogad konkursam bija iespēja izvirzīt arī LEADER projektus nominācijā “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”.

Biedrība “Rēzeknes rajona kopienu partnerība” (vietējā rīcības grupa – VRG) konkursam izvirzīja SIA “KUUP COFFEE” projektu “Specializētās kafijas grauzdētavas izveide Rēzeknes novada Lendžos” un SIA “Parka mājas” projektu “Ēkas pārbūve apartamenta tipa viesu nama “Svilpaunieki” izveidei Rēzeknes novada, Lūznavas pagasta Lūznavā”.

Konkursa “Sējējs 2019” vērtēšanas komisija šīs vasaras nogalē apmeklēja Rēzeknes VRG darbības teritoriju, lai izvērtētu izvirzīto uzņēmumu darbību un īstenotos LEADER projektus.

Uzņēmuma “Parka mājas” viesu nams “Svilpaunieki(Svilpaunieki) ir ģimenes uzņēmums, kurā darbojas uzņēmīgi, enerģiski un radoši saimnieki Elīna un Mārtiņš Kiščenko. Piesaistot LEADER programmas finansējumu, 1951. gadā būvētajai pirtij tika dota otra dzīve, pārbūvējot to par divstāvu apartamentu tipa viesu namu ar astoņiem dažādiem numuriņiem, kas labiekārtoti dažādām gaumēm. Svilpaunieki atrodas gleznainā vietā blakus Lūznavas muižai, kur viesiem iespēja netraucēti izbaudīt dabas mieru, pavadīt laiku ar līdzcilvēkiem, sarunājoties, kopīgi klausoties dabas skaņās, ceļojot vai vienkārši esot blakus, kā arī apmeklēt kultūras un mākslas pasākumus Lūznavas muižā.

Savukārt uzņēmuma “KUUP COFFEE” (turpmāk KUUP) īpašnieks Oskars Maculevičs ar ģimeni pēc dzīves Rīgā atgriezās savā dzimtajā novadā, Lendžu pagastā, un izveidoja savu uzņēmējdarbību, kas ir reģionam netipiska un unikāla nozare – kafijas grauzdēšana. Piesaistot LEADER programmas finansējumu, LEADER projekta ietvaros tika iegādātas ražošanai nepieciešamās iekārtas un radīts unikāls produkts – specializētās kafijas grauzdētava “KUUP”. KUUP ražo trīs kafijas veidus: “Jezupa Etiopejis sapyns”, “Brazilejis nakts” un “Kolumbejis flirts”. Katrs no tiem ir ar savu unikālo stāstu, kas savij latgalisko ar eksotisko, un, baudot kafiju, atveras tādas garšas notis kā apelsīni, persiki, rieksti, karamele un šokolāde.

Nominācijā “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā” tika izvirzīts vislielākais dalībnieku skaits konkursā. Un tā divdesmit VRG konkurencē SIA “KUUP COFFEE” saņēma vienu no divām veicināšanas balvām, savukārt SIA “Parka mājas” saņēma pateicības rakstu par dalību konkursā.

Šajā nominācija laureāts bija SIA “ZEKANTS”, kas ražo grauzdētas cūku pupas “Pupuchi” (Jelgavas novads), savukārt otro veicināšanas balvu saņēma IK “Jānis Ulmis” (Limbažu novads).

Biedrība “Rēzeknes rajona kopienu partnerība” lepojas ar uzņēmumu “KUUP COFFEE” un “Parka mājas” sasniegumiem un īstenotajiem LEADER projektiem Rēzeknes novadā, kas sekmē novada ekonomisko attīstību, veicina nodarbinātību, veido pievilcīgu novada teritoriju un dzīves vidi. Novēlam uzņēmējiem turpināt iesākto, veiksmīgi attīstīties un gūt arvien jaunas idejas un iespējas!

Uzziņai: konkurss “Sējējs 2019” ir Zemkopības ministrijas rīkots ikgadējs pasākums, kura mērķis ir noteikt labāko ieguldījumu Latvijas Lauku attīstībā un lauksaimniecībā. Par konkursa dalībnieku nominācijā “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā” var būt fiziska vai juridiska persona, kura īstenojusi projektu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam aktivitātē “Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas”.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0