Vides svētki ,,Būt zaļiem!’’ Lūznavā

Publicēts 31.05.2017

26. maijā SIA ALAAS kopā ar sadarbības partneriem pirmo reizi organizēja vides svētkus ,,Būt zaļiem!’’. Svētki tika organizēti īpaši skaistā vietā – Lūznavas muižā.

Svētku ideja ir caur dažādām piedāvātajām aktivitātēm palīdzēt aizdomāties par vides saudzēšanas iespējām, lai mūsu Latvija dienu no dienas kļūtu tīrāka, zaļāka, skaistāka. Lai mēs visi ikdienā rīkotos videi draudzīgi un atbildīgi, veidojot mūsu kopējo tagadni un nākotni.

Svētku atklāšanā visus sveica Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, SIA ALAAS valdes loceklis Aigars Metlāns un Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne. Viņi uzsvēra, cik skaista un īpaša zeme mums ir dāvāta, tāpēc mūsu visu pienākums ir par to rūpēties un saudzēt to.

Pēc tam pasākuma dalībnieki vienojās zibakcijā – ,,Būt zaļiem!’’.

Svētku laikā visiem pasākuma dalībniekiem bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās un izspēlēt dažādas vides izglītojošas spēles. Šīs aktivitātes piedāvāja ALAAS sadarbības partneri – Dabas aizsardzības pārvalde, biedrība ,,Latvijas Mazpulki’’, AS ,,Latvijas Zaļais punkts’’, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Zaļā grupa ,,Dūma’’.

Vēl visiem pasākuma dalībniekiem bija iespēja izspēlēt jauno Lūznavas muižas vides orientēšanās spēli ,,Muižas sikspārņa Mūža misija!’’, kuras laikā bija jāpalīdz sikspārnim Mūzim atrast kādu īpašu vietu.

Šo svētku laikā tika sveikti konkursa ,,Sāc ar sevi!’’ uzvarētāji un konkursanti! Šogad konkursā piedalījās 13 konkursanti un tika savākti 3200kg PET pudeļu.

1. vietu konkursā ieguva Rēzeknes sākumskola, skolēni savāca 920 kilogramus PET pudeļu. Viņi bija konkursa uzvarētāji arī pagājušajā gadā! 1. vietas ieguvējiem tika piešķirta īpaša balva no ,,Latvijas Zaļais punkts’’ – ekskursija 25 aktīvākajiem PET pudeļu vācējiem uz rūpnīcu ,,PET Baltija’’, lai redzētu kā PET pudeles pārtop jaunos izstrādājumos!

2. vieta – Ludzas 2. vidusskolas kolektīvam, viņi savāca 440 kilogramus PET pudeļu.

3. vieta – Rēzeknes novada Griškānu PII, nodoti 280 kilogrami PET pudeļu.

SIA ALAAS pateicās sadarbības partneriem, kuri atbalsta un sadarbojas, organizējot vides izglītošanas darbu. Pateicās lielajiem palīgiem – jauniešiem, kuri vadīja izglītojošās spēles.

Ar muzikālu priekšnesumu visus pasākuma dalībniekus priecēja Emīls Bauga, paldies viņam!

Vēlamies , lai šie svētki kļūtu par tradicionālu pasākumu, kas apvieno visus tos skolēnus, jauniešus, pieaugušos, kas ,,domā zaļi’’, domā par vidi un izvēlas dzīvot un rīkoties tā, lai to saudzētu.

SIA ALAAS

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0