Veselības veicināšanas festivāls Lendžos

Publicēts 02.07.2019

19. jūlijā no plkst.16.00 līdz 21.00 Rēzeknes novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus uz veselīga dzīvesveida izziņas „Veselības veicināšanas festivālu” Lendžos.

Festivāla ietvaros, Lendžu estrādes teritorijā tiks atvērta kustību zona, kurā būs iespējams gan aktīvi iesaistīties, gan piedalīties kā skatītājam, iepazīstot dažādas kustību nodarbības – Zumbu, Cigun, klasiskās aerobikas nodarbības, kā arī, vērot Ielu vingrotāju paraugdemonstrējumus.

Prāta asināšanas aktivitāšu zonā „Cietais rieksts” gan lieliem, gan maziem festivāla apmeklētājiem būs iespēja iepazīt Lielās koka spēles, piedalīties šaha un dambretes turnīrā (spiežot uz saites iespējams iepazīties ar spēļu nolikumu un pieteikšanās kārtību).

Izziņu zonas sesijās praktiskus padomus fiziskās un garīgās veselības uzturēšanai sniegs fizioterapeits Kaspars Ločmelis, savukārt mākslu terapijas centra „Maa telpa” terapeites Kristīne Pastare, Laura Danilāne un Simona Orinska klātesošos iepazīstinās ar mākslas, mūzikas, deju un kustības terapiju paraugdemonstrējumiem veselības veicināšanas jomā. Vēstījumu par to, kā uzturēt dabisko līdzsvaru un iekšējo mieru ar ziedu esences starpniecību sniegs baha ziedu speciāliste Lilita Kalniņa.

Veselīga uztura meistarklasē kopā ar īsto latvju saimnieci Ilzi Briedi un „Pirts skolas” meistaru Nauri Zuti būs iespēja atklāt spēcinošo putru dažādību un to nozīmi sabalansēta uztura veidošanā Latvijas teritorijā jau no viduslaikiem.

Pasākuma laikā ar veselīga dzīvestila pieredzes stāstu dalīsies grupas „Baritoni” dalībnieki, noslēdzot festivāla pirmo dienu plkst.21.00 ar vērtīgu balvu, t.sk. velosipēda, izlozi un uzstāšanos.

Par apmeklētāju možumu un festivāla raitu norisi rūpēsies TV personība un topošais treneris Ansis Klintsons.

Informējam, ka festivāla apmeklētājiem būs iespēja uzzināt savu asins grupu un pārbaudīt vispārējo veselības stāvokli, ziedojot asinis Valsts asinsdonoru centra Rēzeknes filiāles izbraukuma laikā no plkst.17.00 līdz 20.00.

Atgādinām, ka festivāls iecerēts kā divu dienu pasākums ar norisi divās dažādos Rēzeknes novada pagastos. Festivāla otrās dienas aktivitātes notiks 20. jūlijā Kaunatā, Kaunatas vidusskolas teritorijā, no plkst.12.00 līdz 17:00.

Veselības veicināšanas festivāls tiek organizēts ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/027 „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros un tā aktivitātes vērstas uz sabiedrības informēšanu, izglītošanu, personisko iemaņu attīstīšanu, paradumu maiņu un veselīga dzīvesveida izkopšanu, kas sekmē veselīgas sabiedrības veidošanos.

Zane Mistre

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ESF

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0