Veselības veicināšanas dienas Rēzeknes novadā

Publicēts 30.12.2019

Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros norisinājās pasākumu cikls “Veselības veicināšanas dienas”.

Veselības veicināšanas dienu laikā četri diplomēti speciālisti – endokrinologs, neirologs, kardiologs un psihiatrs – bez maksas lasīja lekcijas par veselīga dzīvesveida nozīmi un par iespējamām sekām, ignorējot veselīgā dzīvesveida paradumus, kā arī sniedza atbildes uz pasākuma apmeklētāju jautājumiem. Ārste – rezidente endokrinoloģijas specialitātē Laura Stirāne lasīja lekciju par diabētu un profilakses pasākumiem veselības uzlabošanai. Ārsts-rezidents neiroloģijas specialitātē Kārlis Stirāns savā lekcijā stāstīja, kas ir insults un kā to atpazīt, un vai var no tā izvairīties, kā arī par primāro profilaksi. Ārsts – rezidents kardioloģijas specialitātē Valdis Dakuļs sniedza informāciju par sirds un asinsvadu sistēmas slimību profilaksi un veselības veicināšanu, kā arī onkoloģisko saslimšanu un tās profilaksi. Lekcijā tika atbildēts uz jautājumiem: Kādi ir veselības pasliktināšanas riska faktori? Ko ar tiem darīt? Ko darīt, ja tomēr veselība pasiltinās? Sertificēts psihiatrs Valdis Katkevičs savā lekcijā sniedza informāciju par psihiskās un psihoemocionālās veselības ietekmējošiem faktoriem un palīdzības iespējām. Lekcijā tika saņemtas atbildes uz sekojošiem jautājumiem: Ko stress nodara mūsu ķermenim? Kas ir distress? Kas ir depresija? Kāpēc cilvēki izdeg? Kā izvairīties no stresa un nenonākt līdz depresijai? Projektu „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” (ref. nr. 9.2.4.2/16/I/027) atablsta Eiropas Sociālais fonds (ESF).

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ESF

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0