Velo maršruts “Lūznava – Rāznas ezers” Nr 784 (apmēram 30 km)

Publicēts 10.06.2020

Apļveida velomaršruts (apm. 30 km) ved pa Rāznas Nacionālā parka teritoriju uz rietumiem no Rāznas ezera un iekļauj kultūrvēsturiskus objektus. Sākums no Lūznavas muižas, kuru dēvē par jūgendstila pērli Latgalē un pēc restaurācijas šeit notiek dažādi kultūras un mākslas pasākumi, kā arī ekskursijas interesentiem. Tālāk seko Lūznavas muižas īpašnieku Kerbedzu celtais nams māksliniekiem Veczosnā un maza, skaista katoļu baznīciņa un muižas ēkas Zosnā Rāznas ezera krastā. Tālāk maršruts pa ainaviski skaistu lauku ceļu gar Rāznas ezeru aizved uz Čornaju, kur labiekārtota atpūtas vieta un peldvieta. Baudot Latgales lauku ainavu gar Ismeru ciemu, nonākam atkal pie Lūznavas muižas. Velomaršruts ved pa grantētiem ceļiem un lauku celiņiem.

Zosnas ezersDSC_0034 DSC_0035

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0