Traktortehnikas parāde Rogovkā

Publicēts 18.07.2014

17. jūlijā Rēzeknes novada dienu ietvaros Nautrēnu pagasta Rogovkā notika pirmā Traktortehnikas parāde, kurā savus spēkratus demonstrēja 24 pagasta lauksaimnieki. Goda apli apkārt Rogovkas centram veica gan vecākais traktors pagastā – Jāņa Miščenko „T-25”, kas pa Nautrēnu pagasta tīrumiem braukā jau 44 gadus, gan arī zemnieku saimniecības „Laigalavas” kombains, kas vēl ne reizi nav bijis druvā.

Kā pastāstīja Nautrēnu pagasta Lauku attīstības konsultante Anastasija Saleniece, deviņdesmito gadu sākumā pagastā bijuši vairāk nekā simts darba zirgi, tagad šis skaitlis samazinājies vairākas reizes. Lai godinātu zirgus – mūsu senču lielākos un stiprākos palīgus saimniecībā, arī parādē Jura Vonoga zirga pajūgs kā ceļarādītājs brauca pa priekšu visai traktortehnikai.

Lai gan tehnikas parāde notika pašā darba sezonas „karstumā”, tomēr pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Šķesters uzsvēra, ka lauksaimnieki bijuši atsaucīgi, sakot, ka divas stundas esot iespējams izbrīvēt, lai parādītu savu tehniku, apskatītu, ko jaunu iegādājušies citi saimnieki, kā arī pārrunātu dažādus saimnieciskus jautājumus.

Traktortehnikas parādes apmeklētājiem bija arī iespēja iepirkties „zaļajā tirdziņā”, vērot dzīvās skulptūras, kā arī nogaršot Austrumlatgales Profesionālās vidusskolas audzēkņu uz vietas gatavotos sāļos un saldos sierus, savukārt ar muzikāliem sveicieniem sanākušos priecēja etnogrāfiskais ansamblis „Rogovka” un jauniešu deju kolektīvs “Troks voi”.

Aivars Šķesters uzsvēra, ka pagasta zemniekiem ir ar ko dižoties, jo lauksaimniecības tehnika ir teju katrā Nautrēnu pagasta saimniecībā, tāpēc, ja būs interese, līdzīgu tehnikas parādi plānots rīkot arī citus gadus.

FOTOGALERIJA
 

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0