Tautas tērpu iegāde Sakstagala pagasta folkloras kopai „Kolnasāta”

Publicēts 11.01.2018

Rēzeknes novada pašvaldības Sakstagala pagasta pārvaldei ir apstiprināts un ir īstenots projekts Nr. 17-01-AL15-A019.2202-000005 „Tautas tērpu iegāde Sakstagala pagasta folkloras kopai „Kolnasāta”, kas tika atbalstīts „Rēzeknes rajona kopienu partnerība” Eiropas Lauksaimniecības Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” 2. kārtas konkursā.

Projekta mērķis bija iegādāties tautas tērpus Sakstagala pagasta folklorai kopas “Kolnasāta” vajadzībām, lai veicinātu tradicionālās kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu un iedzīvotāju iniciatīvu attīstību ceļā uz Latvijas simtgadi.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 5000 EUR, no kuriem 4500 EUR publiskais finansējums, savukārt 500 EUR Sakstagala pagasta pārvaldes līdzfinansējums.

Projekta ietvaros tika iegādāti pilni tautas tērpu komplekti un jauns folkloras ansambļa karogs.

Tautas tērpu iegāde un karogs folkloras kopai “Kolnasāta” Sakstagala pagastā veicinās iedzīvotāju iniciatīvu attīstību, veicinās kultūras mantojuma saglabāšanu, daudzveidību, palielinot kultūras ieguldījumu pašvaldībā un indivīda attīstībā.

 

Madara Broliša,
Sakstagala pagasta f.k. „Kolnasāta” vadītāja
tel. 28357535
madara.brolisa@inbox.lv

logo

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0