Svinīgā ceremonijā sveic konkursa “Eiropas Gada pašvaldība” laureātus

Publicēts 30.09.2014

Jelgavā piektdien svinīgā ceremonijā apbalvoti konkursa “Eiropas Gada pašvaldība” laureāti, sveicot gan uzvarētājus lielo pilsētu, mazo novadu un lielo novadu kategorijās, gan atsevišķās nominācijās, un īpaši suminot arī novadu un pilsētu virzītos “Eiropas Gada cilvēkus”.

No lielajām pilsētām uzvarējusi ir Jelgavas pilsēta. Novadu konkurencē ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 ir uzvarējis Rundāles novads, savukārt Tukuma novads ir uzvarētājs starp novadiem ar iedzīvotāju skaitu virs 7000.  Katra uzvarējusī pašvaldība saņēma naudas balvu no konkursa atbalstītājiem “Swedbank”, statueti un goda plāksni no Eiropas Komisijas Latvijā.

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis noslēguma ceremonijā pauda: “Konkurss jau notiek trešo gadu, un tā mērķis ir izcelt labo, kas notiek katrā pašvaldībā, kā arī tā ir iespēja pavērtēt, kādi darbi vēl darāmi. Konkursa komisija pārliecinājās, ka pašvaldībās nepārtraukti notiek attīstība. Varu apgalvot, ka mūsu novadi un pilsētas ir bagātas ar entuziastiskiem cilvēkiem, kuri spēj aizraut sev līdzi citus, no kā nepārprotami iegūst visa Latvijas sabiedrība.”

Tāpat kā galvenās balvas ieguvēji, arī atsevišķu nomināciju laureāti sveikti trīs kategorijās – starp lielajām pilsētām, novadiem ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 un novadiem ar iedzīvotāju skaitu virs 7000.

  • Nominācijā “Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam “ tika sveikta Valmieras pilsētas pašvaldība, Smiltenes novada pašvaldība un Nīcas novada pašvaldība.  Uzvarētāji saņem naudas balvu no Taipejas misijas Latvijā, kā arī balvas no Izglītības un zinātnes ministrija.
  • Nominācijā “Pašvaldība veselam iedzīvotājam” saņem vitamīnus no uzņēmuma “Grindex” un īpašas veltes no Veselības ministrijas. Uzvarētāji ir Jūrmalas pilsēta, Dagdas un Jaunpils novadi.
  • Nominācijā “Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai’ uzvarējusi Ventspils pilsētas pašvaldība, Tukuma novads un Viļakas novads – šīs pašvaldības saņēma noderīgu biroja tehniku no konkursa sadarbības partnera “Lattelecom”, kas apbalvoja uzvarētājus ar tehnoloģiskām balvām pēc pašvaldību izvēles – Ventspils pilsēta dāvanā saņēma multimediju projektoru un projekcijas ekrānu, savukārt Tukuma 2. pamatskola projektoru un Tukuma 2. vidusskola – 2 portatīvos datorus, bet Viļakas novads balvā ieguva astoņus “Canon” printerus.  Balvas pasniedza arī Kultūras ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
  • Visbeidzot nominācijā “Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai” Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā apbalvoja Jelgavas pilsētas pašvaldību, Jelgavas novada pašvaldību un Rundāles novada pašvaldību.

Savukārt atzinību nominācijā “Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam” UNESCO, Latvijas Dzelzceļš un Kultūras ministrija pasniedza atzinības rakstu Daugavpils pilsētas pašvaldībai, bet Raunas novada pašvaldība no LPS žurnāla “Logs” UNESCO un tirdzniecības nama “Kurši” saņēma īpašo balvu nominācijā “Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai”.

Kā jau katru gadu konkursa noslēgumā tika sumināti 42 Eiropas Gada cilvēki no visām pašvaldībām, kas piedalījās konkursa otrajā kārtā. Apbalvoto cilvēku sarakstu un īsu aprakstu par viņu devumu skatiet ŠEIT.

Konkurss “Eiropas Gada pašvaldība’ tiek organizēts ar mērķi veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, nodrošinot to iedzīvotājiem daudzveidīgas un kvalitatīvas izglītības, atpūtas un iesaistīšanās iespējas.

*****

Latvijas Pašvaldību savienība konkursu rīko sadarbībā ar Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā un Plānošanas reģioniem. Konkursa ģenerālsponsors ir AS „Swedbank”. Konkursa sadarbības partneri ir SIA “Lattelecom”, VAS “Latvijas dzelzceļš”, Latvenergo koncerns. Konkursu atbalsta AS “Grindeks”, Taipejas misija Latvijas Republikā, AS “Valters un Rapa”, AS “Latvijas Valsts meži” un SIA „Tirdzniecības nams Kurši”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir “Latvijas Avīze”, Latvijas Radio 1, portāls DELFI, žurnāls “Logs”.

Informāciju sagatavoja:
Maija Pētermane,
Latvijas Pašvaldību savienības (LPS)
padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālrunis: 29272365
Maija.petermane@lps.lv

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0