Šķirosim atkritumus Rēzeknes novadā!

Publicēts 05.03.2018

Trīs pēdējo gadu laikā Rēzeknes novada pašvaldība 24 pagastos ir izveidojusi sadzīves atkritumu dalītās savākšanas punktus (slēgta tipa šķirošanas konteineru novietne papīram, plastmasai, metālam un stiklam).

Vislabākā vieta atkritumu šķirošanai ir slēgta tipa konteineru laukumos. Piemēram, ja kāds cilvēks konteinerā, kas ir paredzēts papīram iemet nešķirotus atkritumus, visi centieni var izrādīties veltīgi, un atkritumi var tikt uzskatīti par nešķirotiem. Tāpēc atkritumu šķirošana ir katra cilvēka godprātības un atbildības jautājums.

Visus sašķirotos sadzīves atkritumus SIA „ALAAS” pieņem bez maksas.

Kāds ir labums no sadzīves atkritumu šķirošanas?

1) Šķirojot atkritumus, var samazināt atkritumu apsaimniekošanas izmaksas, jo šķirotos atkritumus savāc un izved pārstrādei bez maksas. Tādēļ, ja vēlaties ik mēnesi ietaupīt noteiktu naudas summu, šķirojiet atkritumus!

2) Šķirotie atkritumi kļūst par otrreizējām izejvielām, no kurām var atkārtoti saražot jaunas – tādas pašas vai citas preces. Piemēram, otrreiz pārstrādājot stiklu, to var atkārtoti izmantot kā pārtikas un dzērienu iepakojumu. Stikls nekad nenolietojas, to var pārstrādāt bezgalīgi. Izmetot stiklu šķiroto atkritumu konteinerā, tas nonāk rūpnīcā, kur tas tiek mazgāts, sasmalcināts un izkausēts, lai iegūtu otro dzīvi. Pārstrādājot stiklu, tiek ietaupītas smiltis un netiek piegružota apkārtējā vide.

Pārstrādājot plastmasas un PET atkritumus, tiek ražoti plaukti, plēves, logu rāmji, paklāji, drenāžas caurules, puķu podi, apģērbs, segas, bruģakmens un daudzas citas mums noderīgas lietas.

3) Ietaupām vietu atkritumu poligonos – lai noglabāt varētu tikai tos atkritumus, kurus tiešām vairs nav iespējams pārstrādāt atkārtoti.

4) Padarām dabu un vidi ap mums skaistāku – bez ceļmalā nomestām pudelēm vai krūmu zaros iestrēgušiem polietilēna maisiņiem.

Rēzeknes novada teritorijā arī ir izveidots laukums šķirotu atkritumu pieņemšanai, kas atrodas sadzīves atkritumu poligona „Križevņiki” teritorijā (Ozolaines pagasts). Laukumā šķirotu atkritumu pieņemšanai izvietoti publiski pieejami speciāli marķēti metāla 1,1 m3 konteineri, kas paredzēti šķirotu atkritumu savākšanai. Šajā laukumā bez maksas var nodot arī nolietotas automašīnu riepas (no fiziskām personām pieņem piecas tīras riepas 2 reizes gadā), polietilēna plēvi, liela izmēra koka atkritumus (vecas mēbeles), elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumus neizjauktā veidā (piem., TV, fēni, datori utt.). Būvgruži tiek pieņemti par maksu.

Ja rodas jautājumi par šķirotu atkritumu nodošanu laukumā, kas atrodas sadzīves atkritumu poligona „Križevņiki” teritorijā, var zvanīt SIA “ALAAS” valdes loceklim Aigaram Metlānam, tel. 28359080.

Par atkritumu apsaimniekošanas jautājumiem var zvanīt Rēzeknes novada pašvaldības vides aizsardzības vecākajai speciālistei Terēzijai Krustei, tel. 6 46 07195, 29162083 vai attiecīgajai pagasta pārvaldei.

Informāciju sagatavoja Rēzeknes novada pašvaldības Vecākā vides aizsardzības speciāliste Terēzija Kruste

Atkritumu šķirošanas punktu darba laiki pagastos

Pareiza atkritumu šķirošana

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0