Rēzeknes novada skolēni iesaistās Ziemassvētku rotājumu apmaiņas projektā

Publicēts 25.11.2014

Lai Ziemassvētku gaidīšanas laiku padarītu interesantāku un pārsteigumiem bagātāku, „Europe Direct informācijas centrs Austrumlatgalē” jau otro gadu Rēzeknes novada izglītības iestādes aicināja piedalīties starptautiskā Ziemassvētku rotājumu apmaiņas projektā. Projekta ietvaros skolas no vairākām Eiropas Savienības valstīm apmainīsies ar dāvanām – eglīšu rotājumiem. Katrai skolai līdz novembra beigām jāizsūta ne vien rotājumi, bet arī vispārīga informācija par savu valsti, novadu un skolu, tradīcijām, kā arī Ziemassvētku dziesmas, receptes, ticējumi, pasakas un cita interesanta informācija. „Esam iesaistījušies projektā, lai mūsu novada skolēniem būtu iespēja radošā veidā iegūt jaunas zināšanas par Eiropas Savienības valstīm, to tradīcijām un Ziemassvētku svinēšanas paražām, kā arī dotu iespēju izglītības iestādēm veidot jaunus sadarbības projektus ar skolām citās Eiropas valstīs,” atklāja „Europe Direct Austrumlatgalē” vadītāja Laura Ieviņa. No Rēzeknes novada projektā piedalās četras skolas: Jaunstrūžānu pamatskola, kā arī Kaunatas, Dricānu un Nautrēnu vidusskolas. Jaunstrūžānu pamatskolas direktors Ivars Igaunis pastāstīja: „Piedaloties šajā projektā, ikvienam skolēnam ir iespēja radoši izpausties, būt unikālam, radīt prieku un pārsteigumu citiem, kā arī uzzināt daudz ko jaunu par citu valstu tradīcijām. Daudziem bērniem rotājumu veidošanā palīdzēja vecāki, paldies viņiem par atsaucību un atbalstu.” Sniegbaltas pārsliņas, tamborēti eņģeļi, krāsaini zvaniņi un citi Rēzeknes novada bērnu rokām darināti Ziemassvētku rotājumi uzsākuši ceļu uz izglītības iestādēm Čehijā, Vācijā un citur. Skolēni teic, ka jau tagad ar nepacietību gaidot, kādus rotājumus citu valstu bērni atsūtīs viņiem, lai, tuvojoties Ziemassvētkiem, skolas telpās varētu izpušķot eiropeisku Ziemassvētku eglīti.

Madara Ļaksa, Europe Direct Informācijas centra Austrumlatgalē vadītājas asistente

Foto: Jaunstrūžānu skolēnu sagatavotie rotājumi

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0