Rēzeknes novada pašvaldībai būs pirmais elektromobilis

Publicēts 09.07.2014

Latvijas Vides investīciju fonds ir apstiprinājis Rēzeknes novada pašvaldības iesniegto projektu „Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, iegādājoties jaunu, rūpnieciski ražotu elektromobili Rēzeknes novada pašvaldībai”. Projekta ietvaros paredzēts iegādāties jaunu, rūpnieciski ražotu elektromobili Rēzeknes novada pašvaldībai tās funkciju nodrošināšanai.

Šādus auto jau ir iegādājušās vairākas Latvijas pašvaldības, jo to lietošana ir ļoti parocīga.  Elektromobiļa litija jonu akumulatoru, tādu pašu, kā­di tiek izmantoti mobilajos tālruņos, var uzlādēt pie jebkura parasta kontakta, taču ērtāk un izdevīgāk tas ir speciālās uzlādēšanas vietā. Elektromobilis pārvietojas klusi, bez vibrācijas, un tam nav nekādu kaitīgu izmešu. Izmantojot viedtālruni vai datoru, var attālināti regulēt automobiļa klimata kontroli vai ieslēgt akumulatora uzlādi, lai brīdī, kad jādodas ceļā, viss būtu gatavs. Savukārt brauciena laikā satelīta navigācija precīzi informē, cik enerģijas nepieciešams, lai sasniegtu mērķi. Jāpiebilst, ka spēkrats, kas aprīkots ar elektromotoru ir ne tikai daudz draudzīgāks videi kaitīgo izmešu ziņā, bet arī krietni klusāks.

Šāda elektromobiļa iegāde pašvaldības funkciju nodrošināšanai veicinās SEG emisiju samazināšanu transporta sektorā, popularizēs elektromobiļu lomu pašvaldības iedzīvotāju vidū un veicinās to attīstību, kā arī sekmēs fosilās degvielas izmantošanas samazināšanos.

Projektu paredzēts īstenot no 2014.gada 1.jūlija līdz šī gada beigām, tā kopējās izmaksas ir 21 765,00 euro, no kurām KPFI finansējums 18 500,00 euro.

KPFI_LOGO Latvijas Vides investīciju fonds

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0