Rēzeknes novada pārstāve Briselē mācās, kā iesaistīt jauniešus Eiropas vēlēšanās

Publicēts 04.03.2019

18. -19. februārī Briselē notika starptautiskā konference “meet, ask, discuss and join the European elections campaign” (Tiecies, jautā, diskutē un piedalies Eiropas vēlēšanu kampaņā), kurā konkursa kārtībā varēja pieteikties ikviens jaunietis no Eiropas. Galvenais mērķis bija sniegt nepieciešamo informāciju un materiālus, ar kuriem jaunieši varēs iedvesmot citus balsot Eiropas vēlēšanās, kuras notiks jau 25. maijā.

Konferencē piedalījās četri jaunieši no Latvijas, Rēzeknes novadu pārstāvēja Maija Hartmane.

“Konferencē guvu vērtīgu pieredzi. Pasākuma laikā bija iespēja iedvesmoties no Eiropas komisijas pārstāvjiem, kas ar lielu godu un entuziasmu stāstīja par Eiropas sasniegumiem un katras valsts pienesumu Eiropas parlamentā. Katra prezentācija bija arī ļoti informatīva, jo tika sniegti piemēri un nepieciešamie materiāli, kā efektīvāk iesaistīt jauniešus diskusijās par Eiropas parlamenta vēlēšanām un mudināt doties balsot 25. maijā.

Vēl viens vērtīgs ieguvums ir sadarbības tīklu veidošana. Divas dienas aktīvi komunicējot ar jauniešiem no 27 Eiropas dalībvalstīm, guvu dalībnieku pozitīvās prakses piemērus par pasākumiem, kas jau tiek rīkoti citās ES valstīs, tapa idejas par jauniešu iesaistīšanu vēlēšanās, kā arī tika dibināti vērtīgi kontakti turpmākai sadarbībai.

Jau tiek plānoti jauni projekti jauniešu pieredzes apmaiņas programmām starp piecām ES dalībvalstīm, ārpus konferences ietvariem.

Kopumā, šis pasākums motivēja mani dalīties savās zināšanās par Eiropu un to, cik svarīga ir katra jaunieša balss nākošajās Eiropas vēlēšanās 25. maijā #šoreizesbalsošu,” stāsta Maija Hartmane.

EDIC Austrumlatgalē Informācijas centrs

1 2 3

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0