Rēzeknes novada jaunieši mācās par Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Publicēts 23.04.2019

Laika posmā no 6. līdz 11. aprīlim, Rēzeknes novada jauniešiem bija iespēja viesoties Ungārijā, DYPALL projekta ‘’Youth Democracy Academy’’ ietvaros, kur nedēļas laikā skolēni tika informēti un apmācīti par gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas norisināsies Latvijā jau 25. maijā.

Projektā gūtā informācija un materiāli ļaus skolēniem dalīties ar zināšanām savās vidusskolās, organizējot pasākumus kuru galvenais mērķis būs mudināt savus klases biedrus un citus vēlētājus doties uz saviem tuvākajiem vēlēšanu iecirkņiem un izteikt savu viedokli, balsojot par izvēlēto kandidātu.

Par šo pieredzes apmaiņas braucienu stāsta paši jaunieši:

Toni Anželo Fernandes: “Šī projekta ietvaros jauniešiem bija iespēja pilnveidot savas zināšanas par Eiropu, kā arī Eiropas parlamenta vēlēšanām. Jauniešiem bija arī iespēja dalīties ar saviem viedokļiem un uzskatiem par notiekošo Eiropā, kā arī apzināties, cik svarīgi ir iedrošināt citus jauniešus doties uz šī gada Eiropas parlamenta vēlēšanām kas notiks 25. maijā.”

Dita Dembovska: “Šis projekts man palīdzēja pilnveidoties, gūt plašāku priekšstatu par cilvēkiem, kultūrām un valstīm. Nodibināt jaunus kontaktus ar vienaudžiem no ārvalstīm. Pēc šī projekta esmu sevī jutusi izmaiņas, jo viss nedēļā pieredzētais pavisam svešā valstī, ar svešiem cilvēkiem un svešu valodu, lika man kļūt pārliecinātākai par sevi, uzdrīkstēties un riskēt, un kā arī spēt izprast dzīvē esošās situācijas. Tāpēc es jebkuram iesaku izmantot šo iespēju, jo tā sniedz milzīgu pieredzi, emocijas un paver plašāku skatījumu dzīvē.”

Viktorija Adijāne: “”Erasmus +” apmaiņas brauciens uz Ungāriju bija lielisks veids, kā pilnveidot savas angļu valodas zināšanas un komunikācijas prasmes. Uzzināju daudz jauna par Eiropas Savienību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Nodarbības bija ne tikai izglītojošas, bet arī interesantas un jautras. Esmu pārsteigta par dažādajiem projekta dalībniekiem, kurus man bija iespēja iepazīt. Bija ļoti patīkami uzzināt interesantus faktus par citu dalībvalstu kultūru. Man šis bija neaizmirstams brauciens, pēc kura man joprojām ir daudz pozitīvu iespaidu. Domāju, ka šādi braucieni ir tieši tas, kas nepieciešams jauniešiem, lai praktizētu skolā iegūtas prasmes un paplašinātu savu redzesloku attiecībā uz Eiropu un tajā notiekošajiem procesiem.”

 

Maija Hartmane,
Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības – uzņēmējdarbības kontaktpunkta speciāliste

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0