Rēzeknes novada dienu ietvaros aizvadīts Veselības veicināšanas festivāls Lendžos un Kaunatā

Publicēts 22.07.2019

Ar daudzveidīgu programmu 19. jūlijā Lendžos un 20. jūlijā Kaunatā aizvadīts Rēzeknes novada pašvaldības organizētais „Veselības veicināšanas festivāls”.

Mudinot iedzīvotājus dzīvot veselīgi, atklājot gan jaunas kustību nodarbības, gan rūpējoties par savu psihoemocionālo labsajūtu, Rēzeknes novada svētku ietvaros tika organizēts “Veselības veicināšanas festivāls”. Tajā interesi par dažādām aktivitātēm izrādīja vairāk nekā 1000 novada iedzīvotāji.

Divu dienu garumā novada iedzīvotājiem bija iespēja aktīvi iesaistīties un piedalīties kā skatītājiem, iepazīstot dažādas kustību nodarbības – zumbu, cigun, klasiskās aerobikas un fizioterapijas nodarbības, pilates, vingrošanu mammām ar bērniem, kā arī vērot un piedalīties ielu vingrotāju paraugdemonstrējumos un izdancoties kopā ar folkloras grupu “Iļģi”.

Gan lieliem, gan maziem festivāla apmeklētājiem bija iespēja ielūkoties Ziepju Burbulītes un Negantā Mikroba roku mazgāšanas paradumos, iepazīt Lielās koka spēles, piedalīties šaha, dambretes, galda tenisa un novusa turnīrā, kā arī piedalīties mākslas, mūzikas, deju un smilšu terapijas paraugdemonstrējumos.

Izziņu zonas sesijās praktiskus padomus fiziskās un garīgās veselības uzturēšanai sniedza fizioterapeits Kaspars Ločmelis, psiholoģe Inga Gedrima un gongu skaņu speciāliste Evita Sarma. Vēstījumu par to, kā uzturēt dabisko līdzsvaru un iekšējo mieru ar ziedu esences starpniecību mācīja baha ziedu speciāliste Lilita Kalniņa.

Viena no apmeklētākajām zonām festivālā bija veselīga uztura meistarklase, kurā savās zināšanās dalījās īstā latvju saimniece Ilze Briede, kas apmeklētājus mudināja uzturā ievērot principu “Ar jēgu un mēru”. Divu dienu garumā saimniece apmeklētājus pārsteidza ar daudzām vienkāršu, bet gardu ēdienu receptēm – viduslaiku bruņinieku zupu, burkānu un auzu miltu raušiem, rudzu miltu putru, saldiem rūgušpiena ēdieniem un gardu sautējumu. Meistarklases ietvaros apmeklētājiem bija iespēja cienāties ar t/c “Maxima” sarūpētajiem augļiem.

Pasākuma laikā ar veselīga dzīves stila pieredzes stāstu dalījās grupas “Baritoni” dalībnieki un Ilga Reizniece no grupas “Iļģi”, bet par to, kā nodzīvot ilgu un veselīgu dzīvi, pastāstīja profesors Anatolijs Danilāns.

Dienas noslēgumā pašvaldības pārstāvji no dalībnieku vidus izlozēja trīs laimīgos, kas savā starpā sadalīja virtuves piederumu komplektus un pilsētas velosipēdus.

Veselības veicināšanas festivāls tika organizēts ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/027 „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros un tā aktivitātes vērstas uz sabiedrības informēšanu, izglītošanu, personisko iemaņu attīstīšanu, paradumu maiņu un veselīga dzīvesveida izkopšanu, kas sekmē veselīgas sabiedrības veidošanos.

Zane Rašmane
Foto: Māris Justs

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB_1333_400_s_c1_c

ves11ves1 ves2 ves3 ves4 ves5 ves6 ves7 ves8 ves10 ves12IMG_4937 IMG_5014 IMG_5027 IMG_5043 IMG_5089

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0