Rēzeknei būs iespēja piedalīties starptautiskās izstādēs ar mērķi piesaistīt potenciālos investorus

Publicēts 05.09.2014

Ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu, sākot no 2014.gada septembra līdz 2015.gada beigām, 9 Latvijas nacionālas nozīmes attīstības centriem – republikas pilsētām – Rīgai, Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Liepājai, Rēzeknei, Valmierai, Ventspilij un Jūrmalai tiks nodrošināta iespēja piedalīties starptautiskās izstādēs, lai popularizētu vietējos resursus un uzrunātu potenciālos investorus.

Šādu finansiālu atbalstu paredz Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekts „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” (turpmāk – projekta). Šī projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.

Vienlaikus šī projekta ietvaros visām iepriekš minētajām 9 pašvaldībām tiks izstrādāti arī investīciju piesaistes materiāli angļu valodā, kā arī investīciju piedāvājumi investoru piesaistei. Tādējādi pašvaldības tos varēs izmantot starptautiskās izstādēs kā reprezentācijas materiālus.

Projekta īstenotājs ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latgales, Vidzemes, Rīgas, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģioniem. Savukārt projekta partneri Norvēģijā –  Norvēģijas Pašvaldību un reģionālās attīstības ministrija, Oppland reģionālā līmeņa pašvaldība un Aust-Agder reģionālā līmeņa pašvaldība. Kopējās projekta izmaksas – 1 172 029.00 EUR.

Papildus informācija par projektu pieejama http://www.varam.gov.lv/lat/fondi/grants/EEZ_2009_2014/nfi_programma/?doc=17594

Marika Vanka
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.: 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
http://twitter.com/VARAM_Latvija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0