Rāznas ezerā tika ielaisti 85 tūkstoši zandartu mazuļu

Publicēts 24.10.2018

Oktobrī Rāznas ezerā tika ielaisti 85 tūkstoši zandartu mazuļu. Zivis tika iegādātas Latvijas Zivju fonda projekta „Rāznas ezera zivju krājumu papildināšna” ietvaros. Projekta mērķis ir papildināt Rāznas ezera zivju resursus.
Zandarti pēdējo reizi ir ielaisti 2005. gadā, kad ezera zivju krājums papildinājās ar 100 tūkstošiem mazuļu.

Rāznas ezers ir publisks ezers, kur kopējais zvejas tīklu limits atbilstoši likumdošanai ir noteikts 17 175 metru, tādēļ Rēzeknes novada pašvaldība katru gadu atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem izsniedz atļaujas komercdarbībai zvejniecībā un iedala rūpnieciskās zvejas limitus. Vietējiem iedzīvotājiem ezers ir nozīmīgs iztikas avots, un zvejai Rāznas ezerā šogad izsniegtas licences 19 uzņēmumiem.
Kopējā projekta summa ir EUR 32 912,00 ar PVN (attiecīgi Zivju fonda finansējums EUR 7000,00 un pašvaldības līdzfinansējums EUR 25 712,00 un Rāznas nacionālā parka biedrības līdzfinansējums EUR 200,00). Projekta ieceri atbalsta Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācija. Rēzeknes novada teritorijā ar Latvijas Zivju fonda atbalstu no 2010.- 2018. gadam ir realizēti projekti par kopējo summu EUR 110 812,85.

Rāznas ezers atrodas Rēzeknes novada Čornajas, Kaunatas un Mākoņkalna pagasta teritorijā. Rāznas ezers tiek saukts arī par Latgales jūru, jo tas ir lielākais ezers Latvijā pēc ūdens tilpuma, otrais lielākais pēc teritorijas (57,56 kvadrātkilometri). Rāznas ezerā ir 10 salas ar kopējo platību 24,6 ha, lielākās – Apaļā sala, Apšu sala (Lielā sala), Augstā sala, Ezītis. Lai aizsargātu Rāznas ezera un tā apkārtnes unikālo vidi un ainavu, 2007. gadā izveidots Rāznas Nacionālais parks.

Terēzija Kruste

Foto- Vija Sprukste


zivis1 zivis2 zivis3

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0