Pārbaudi savas zināšanas par ES

Publicēts 15.04.2014

Vai zini, kādēļ Eiropas dienu svin 9.maijā? Vai atceries, kurā gadā Latvija iestājās Eiropas Savienībā (ES)? Vai esi informēts, kurā datumā šopavasar notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas?

Lai veicinātu ikviena Latvijas iedzīvotāja, īpaši skolēnu, zināšanas par šiem un citiem ar Eiropas Savienību saistītiem jautājumiem, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu interesentu šā gada 9.maijā no plkst. 12.00 līdz 18.00 piedalīties “Eiropas eksāmenā”, ko tiešsaistē varēs kārtot www.esmaja.lv.

Ikviens interesents var sagatavoties “Eiropas eksāmenam”, iepazīstoties ar mācību materiāliem, kas no 16.aprīļa būs pieejami mājas lapā www.esmaja.lv un portālā www.e-klase.lv. Mācību materiālos ir iekļauta informācija par Eiropas Savienības vēsturi, paplašināšanās gaitu, eirozonas izveidi un paplašināšanos, Latvijas dalību Eiropas Savienībā, jauniešu iespējām u.c. nozīmīgām tēmām.

Mācību materiālus “Eiropas eksāmens” Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā ir izstrādājusi sadarbībā ar žurnālistu un ES jautājumu ekspertu Ansi Bogustovu, biedrības “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” prezidentu Eduardu Gauši, Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda valdes priekšsēdētāju Liesmu Osi, biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktores pienākumu izpildītāju Intu Šimansku un Valsts izglītības satura centra mācību satura speciālisti Sandru Falku.

Piedaloties “Eiropas eksāmenā”, ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs iegūt vērtīgas balvas. Erudītākie skolēni dosies ekskursijā uz Eiropas Savienības “sirdi” – Beļģiju, bet aktīvākie skolotāji varēs iegūt savā īpašumā planšetdatorus, kā arī citu eksāmenu kārtojušo interesentu vidū tiks izlozēts viens planšetdators.

Atklājot gatavošanās posmu “Eiropas eksāmenam”, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā ar ekspertiem un Rīgas Improvizācijas teātra aktieriem dosies ar lekcijām par ES uz desmit Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Rīgas skolām. Pirmās lekcijas norisināsies 15.aprīlī Rīgā, Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, 16.aprīlī Rēzeknē, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā un Daugavpilī, Jāņa Raiņa Daugavpils 6.vidusskolā, kā arī 17.aprīlī Rīgā, Rīgas Hanzas vidusskolā.

Aktuālā informācija par “Eiropas eksāmenu”, gatavošanos tam un mācību materiāli ar visu būtiskāko informāciju būs pieejami no 16.aprīļa vietnēs www.esmaja.lv un www.e-klase.lv.

Papildu informācija:

Liene Reine-Miteva

EKP Komunikācijas nodaļa

liene.reine@ec.europa.eu

Tālr.: +371 67 085 416,

Mob.tālr.: +371 26 606 109

Ieva Kārkliņa

Jaunākā projektu vadītāja

SIA “P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”

Mob.tālr.: + 371 26 006 017

Tālr.: +371 67 812 241

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0