Novada iedzīvotāji aicināti apmeklēt veselības veicināšanas dienas pagastos

Publicēts 29.11.2019

Ikviens interesants tiek aicināts apmeklēt Veselības veicināšanas dienas:

  • 30. novembrī Ozolaines pagasta Tautas namā,
  • 7. decembrī Lūznavas muižā,
  • 8. decembrī Rēzeknes novada veco ļaužu pansionātā Stružānos,
  • 13. decembrī Griškānu pagasta kultūras namā.

Veselības veicināšanas dienu laikā četri diplomēti speciālisti – endokrinologs, neirologs, kardiologs un psihiatrs – bez maksas lasīs lekcijas par veselīga dzīvesveida veicināšanas nozīmi un par iespējamām sekām, ignorējot veselīgā dzīvesveida paradumus, kā arī sniegs atbildes uz pasākuma apmeklētāju jautājumiem.

  • Ārsts – rezidents endokrinoloģijas specialitātē Laura Stirāne lasīs lekciju par diabētu un profilakses pasākumiem veselības uzlabošanai.
  • Ārsts-rezidents neiroloģijas specialitātē Kārlis Stirāns savā lekcijā stāstīs, kas ir insults un kā to atpazīt un vai var no tā izvairīties, kā arī par primāro profilaksi.
  • Ārstsrezidents kardioloģijas specialitātē Valdis Dakuļs sniegs informāciju par sirds un asinsvadu sistēmas slimību profilaksi un veselības veicināšanu, kā arī onkoloģisko saslimšanu un tās profilaksi. Lekcijā tiks atbildēts uz jautājumiem: Kādi ir veselības pasliktināšanas riska faktori? Ko ar tiem darīt? Ko darīt, ja tomēr veselība pasiltinās?
  • Sertificēts psihiatrs Valdis Katkevičs savā lekcijā sniegs informāciju par psihiskās un psihoemocionālās veselības ietekmējošiem faktoriem un palīdzības iespējām. Lekcijā tiks saņemtas atbildes uz sekojošiem jautājumiem: Ko stress nodara mūsu ķermenim? Kas ir distress? Kas ir depresija? Kāpēc cilvēki izdeg? Kā izvairīties no stresa un nenonākt līdz depresijai?

Neesam kūtri! Aktīvi apmeklējam Veselības veicināšanas dienas, kurās ir iespējams tuvāk savai dzīvesvietai bez maksas saņemt ieteikumus veselīgā dzīvesveida paradumu veidošanai un to ievērošanai. Tā ir unikāla iespēja ikvienam interesentam bez iepriekšējā pieraksta saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem no diplomētiem speciālistiem – endokrinologa, neirologa, kardiologa un psihiatra.

Pasākums “Veselības veicināšanas diena” notiek Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr.9.2.4.2/16/I/027 ietvaros. Projektu atbalstījis Eiropas Sociālais fonds (ESF).

Edgars Kļaviņš,
Biedrības “Sporta klubs “Magnen”” vadītājs

logo

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0