Notiek lapsu un jenotsuņu vakcinācija pret trakumsērgu

Publicēts 04.09.2017
Foto no interneta resursiem

Pārtikas un veterinārais dienests 28. augustā uzsāka savvaļas lapsu un jenotsuņu kārtējo vakcināciju pret trakumsērgu. Vakcinācijai tiek izmantota dzīvu novājinātu trakumsērgas vīrusa SAD BERN MSV Bio 10 celmu saturoša vakcīna „Lysvulpen por.a.u.v.”. Vakcīna šķidrā veidā ievietota folija kapsulā, kas iestrādāta barības apvalkā. Ēsma izskatās kā brūngans kubiks, nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti. Vakcīnas tiks izvietotas vienmērīgi Latvijas austrumu daļā 19 245 kvadrātkilometru platībā, uz vienu kvadrātkilometru izsviežot 20 – 25 vakcīnas ēsmas ar 500 metru atstarpi starp lidojumu joslām.

„Šīs vakcīnas ir piemērotas tikai dzīvniekiem. Nekādā gadījumā, ja atrodat šādu kubiciņu, neņemiet to rokās, neplēsiet vaļā un neduriet pušu. Ja šis šķidrums nonāk uz cilvēka acīm, gļotādas vai kādā brūcē, tad kontaktējieties ar savu ģimenes ārstu,” uzsver PVD eksperts Mārtiņš Seržants.

Vakcinācija notiek sauszemes teritorijā, Krievijas un Baltkrievijas pierobežas apkārtnē – no Valkas līdz Viesītei, izņemot apdzīvotas vietas. „Ja atrodat šādu vakcīnas kubiņu kaut kur iekritušu pagalmā, tad novietojiet to ārpus sētas, lai mūsu galvenais klients – lapsa vai jenotsuns – to atrastu un apēstu,” pamāca Mārtiņš Seržants.

Trakumsērgas vakcinācijas teritorija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0