Noteikts EP delegāciju sastāvs, tagad zināmi visi Latvijas deputātu amati

Publicēts 29.07.2019

Šajā sasaukumā Eiropas Parlamentā būs 44 sadarbības delegācijas sakaru uzturēšanai ar parlamentāriešiem citās valstīs, reģionos un organizācijās.

Deputāti trešdien pusdienlaikā balsoja par delegāciju skaitlisko sastāvu. Paceļot rokas, tika apstiprināts Parlamenta Priekšsēdētāju konferences (EP priekšsēdētāja un politisko grupu vadītāju) vietu sadalījuma priekšlikums. Vēlāk vakarā tika nosaukti deputāti, kuri darbosies katrā no delegācijām.

Visu delegāciju saraksts un sastāvi atrodami šeit. Arī iepriekšējā sasaukumā EP bija izveidotas 44 delegācijas.

Līdz ar delegāciju sastāva noteikšanu zināmas arī visas no Latvijas ievēlēto deputātu funkcijas jaunā sasaukuma pirmajos divarpus gados:

Sandra Kalniete (“Jaunā Vienotība”, ETP)

Locekle: Ārlietu komiteja, Delegācija ES un Ukrainas parlamentārās asociācijas komitejā, Delegācija Euronest parlamentārajā asamblejā.

Aizstājēja: Starptautiskās tirdzniecības komiteja, Drošības un aizsardzības apakškomiteja, Delegācija ziemeļvalstu sadarbībai un attiecībām ar Šveici un Norvēģiju, kā arī ES un Islandes apvienotajā parlamentārajā komitejā un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) apvienotajā parlamentārajā komitejā.

Inese Vaidere (“Jaunā Vienotība”, ETP)

Locekle: Ekonomikas un monetārā komiteja, Delegācija ĀKK un ES apvienotajā parlamentārajā asamblejā.

Aizstājēja: Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja, Delegācija attiecībām ar Dienvidaustrumāzijas valstīm un ar Dienvidaustrumāzijas valstu asociāciju (ASEAN).

Nils Ušakovs (“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija”, S&D)

Loceklis: Budžeta komiteja, Delegācija attiecībām ar Amerikas Savienotajām Valstīm, Delegācija Euronest parlamentārajā asamblejā.

Aizstājējs: Ārlietu komiteja, Delegācija ES un Armēnijas parlamentārās partnerības komitejā, ES un Azerbaidžānas parlamentārās sadarbības komitejā un ES un Gruzijas parlamentārās asociācijas komitejā.

Andris Ameriks (“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija”, S&D)

Loceklis: Transporta un tūrisma komiteja, Lūgumrakstu komiteja, Delegācija ES un Kazahstānas, ES un Kirgizstānas, ES un Uzbekistānas, ES un Tadžikistānas parlamentārās sadarbības komitejās, kā arī attiecībām ar Turkmenistānu un Mongoliju.

Aizstājējs: Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja, Delegācija ES un Krievijas parlamentārās sadarbības komitejā.

Roberts Zīle (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”/EKR)

Loceklis: Ekonomikas un monetārā komiteja, Transporta un tūrisma komiteja, Delegācija attiecībām ar Ķīnas Tautas Republiku.

Aizstājējs: Budžeta komiteja, Delegācija ES un Meksikas apvienotajā parlamentārajā komitejā, Delegācija Eiropas un Latīņamerikas parlamentārajā asamblejā.

Dace Melbārde (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”/EKR)

Priekšsēdētāja vietniece: Kultūras un izglītības komiteja.

Locekle: Delegācija attiecībām ar Austrāliju un Jaunzēlandi.

Aizstājēja: Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja, Delegācija ES un Armēnijas parlamentārās partnerības komitejā, ES un Azerbaidžānas parlamentārās sadarbības komitejā un ES un Gruzijas parlamentārās asociācijas komitejā, Delegācija Euronest parlamentārajā asamblejā.

Ivars Ījabs (Attīstībai/Par!/Renew Europe)

Loceklis: Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja, Delegācija attiecībām ar Amerikas Savienotajām Valstīm.

Aizstājējs: Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komiteja, Delegācija attiecībām ar Andu Kopienas valstīm, Delegācija attiecībām ar Dienvidaustrumāzijas valstīm un ar Dienvidaustrumāzijas valstu asociāciju (ASEAN), Delegācija Eiropas un Latīņamerikas parlamentārajā asamblejā.

Tatjana Ždanoka (Latvijas Krievu savienība/Zaļie/EFA)

Priekšsēdētāja vietniece: Lūgumrakstu komiteja.

Locekle: Nodarbinātības un sociālo lietu komiteja, Delegācija ES un Moldovas parlamentārās asociācijas komitejā.

Aizstājēja: Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja, Delegācija ES un Kazahstānas, ES un Kirgizstānas, ES un Uzbekistānas, ES un Tadžikistānas parlamentārās sadarbības komitejās, kā arī attiecībām ar Turkmenistānu un Mongoliju.

Informācija avots: https://europarl.europa.eu

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0