Noslēdzies Silmalas pirmsskolas izglītības iestādes rekonstrukcijas projekts

Publicēts 14.07.2016

14. jūlijā ar svinīgu ceremoniju noslēdzās Rēzeknes novada Silmalas pirmsskolas izglītības iestādes rekonstrukcijas projekts. Svinīgajā pasākumā piedalījās ASV vēstniecības, ASV Gaisa spēku Nacionālās gvardes un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, kā arī Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs un citi lūgtie viesi. ASV Bruņoto spēku virspavēlniecība Eiropā sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā un Rēzeknes novada domi civilmilitārās sadarbības projekta ietvaros veica Silmalas bērnudārza renovāciju – jumta un fasādes siltināšanas darbus, kā arī durvju nomaiņu.

Uzrunā svinīgajā pasākumā Silmalas kultūras namā ASV vēstniecības Latvijā aizsardzības sadarbības biroja vadītājs pulkvežleitnants Roberts Makvejs (Robert McVey) izteica prieku par to, ka šis kopīgais ASV un Latvijas militāro inženieru un citu iesaistīto partneru kopīgo pūliņu sadarbības projekts nesis ieguldījumu vietējā sabiedrībai Latvijā, it sevišķi tās nākotnei – bērniem. ASV tiešais finansiālais ieguldījums projektā ir vairāk nekā 154 000 ASV dolāru, taču šis ir tikai viens no daudziem civilās sadarbības projektiem, kuru finansē ASV bruņoto spēku virspavēlniecība Eiropā. “Šie projekti simbolizē ASV nemainīgo attieksmi attiecībā uz Latvijas iedzīvotājiem kopš tās valstiskās neatkarības pasludināšanas dienas 1918. gadā. Mūsu attiecības ir balstītas uz vienotām vērtībām – nacionālo neatkarību, ekonomisko izaugsmi un drošāku nākotni. Mēs esam lepni būt par jūsu sabiedrotajiem, partneriem un draugiem,” – uzsvēra Roberts Makvejs.

“Protams, mēs redzam sakārtotu ēku, nomainītu jumtu, siltinātas ārsienas, bet gribētu uzsvērt ne tikai šo finansiālo un aktivitāšu daļu, bet sadarbību starp cilvēkiem. Patīkami bija redzēt praktisko sadarbību starp ASV un Latvijas militārajiem inženieriem, būvfirmu, bet vēl patīkamāk bija redzēt, kā ASV pārstāvji ne tikai strādā, bet arī piedalās vietējās sabiedrības dzīvē, apmeklē dažādus kultūras pasākumus, tūrisma objektus, apskata ainavas,” – sveicot pasākuma dalībniekus teica Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. Viņš pasniedza arī pašvaldības pateicības rakstus un piemiņas suvenīrus vairākiem projekta dalībniekiem.

Bērnudārza renovācija tik uzsākta šā gada 6. jūnijā, to īstenoja ASV un Latvijas militārie inženieri sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību un būvfirmu SIA “Velve AE”. Projekta ietvaros tika veikta fasādes, cokola, jumta siltināšana, kā arī citas energoefektivitāti paaugstinošas darbības, kas samazinās siltumenerģijas patēriņu un ļaus nodrošināt bērniem komfortablu klimatu telpās.

Silmalas pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Jeļena Dzene izteica lielu paldies ASV bruņoto spēku virspavēlniecībai Eiropā, Rēzeknes novada domei, ASV Gaisa spēku nacionālās gvardes un Latvijas militārajiem inženieriem, kas kopīgi veica šo darbu. “Ēka vizuāli kļuvusi pievilcīgāka, uzlabojies tās tehniskais stāvoklis, ir prieks, ka Silmalā ir viena sakārtota ēka. Domāju, ka visi pagasta iedzīvotāji ir ieguvēji, it sevišķi bērni.”

Pasākumu ar dziesmām kuplināja Rēzeknes novada Vērēmu pagasta bērnu vokālais ansamblis (vadītāja Solvita Pavlovska), simboliskajā lentītes pārgriešanas ceremonijā pie bērnudārza ieejas klāt bija arī daudzi lielie un mazie silmalieši, kas labprāt fotografējās kopā ar ASV karavīriem.

Līdzīgi projekti jau vairākus gadus tiek realizēti arī citviet Latvijā, tai skaitā tikusi veikta jumta nomaiņa un siltināšana Ogres 1. vidusskolā, logu nomaiņa Alūksnes E. Glika ģimnāzijā, žoga uzstādīšana ap Ādažu vidusskolu, kā arī Naujenes bērnu nama rekonstrukcija.

Anna Rancāne 

Autores foto

Fotogalerija

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0