Nezināmais Rēzeknes novadā. Zaļais dienvidu loks pa Latgales augstienes ārēm, mežārēm un mežiem

Publicēts 20.05.2020

Kopgarums – aptuveni 70 km
Ilgums – aptuveni 10–14 stundas (atkarībā no objektu apskatei un atpūtai atvēlētā laika)

I diena

 1.  Lūznava – muižas ansamblis un parks
 2. Jaudzemi – senu laiku klēts
 3. Leimaniški – Maltas upes senlejas panorāma
 4. Baldas ūdensdzirnavas
 5. Puša – muižas parks, peldvieta, muzejs – privātkolekcija “Radio randiņš”, Romas katoļu baznīca un vēl daudz kas cits
 6. Ar velo apkārt Pušas ezeram – tiem, kam nav spēku kur likt
 7. Liuki – iespaidīga Latgales augstienes panorāma
 8. Kroma kolns – seno latgaļu koka pils rekonstrukcija
 9. Stalidzānu Svilušais kalns – sens latgaļu pilskalns mežā
 10. Andrupene – ciems ar baznīcu un muzeju „Andrupenes lauku sēta” (nakšņošana teltīs)

II diena

 1. Milkas pilskalns un peldvieta Salāja ezerā
 2. Bijušās Maltečkas ūdens dzirnavas
 3. Bondaru krucifikss Utānos
 4. Veczosna – Rāznas sanatorija (tagad rehabilitācijas centrs Rāzna)
 5. Lūznava – atgriešanās ceļojuma sākumpunktā

Lokveida maršruts, kas no Lūznavas vispirms pa nelieliem un līkumainiem lauku ceļiem virzās uz dienvidiem, līdz pat Pušai. Izturīgākajiem tiek piedāvāts apmest loku apkārt Pušas ezeru, lai tālāk jau visi kopā pa gludu asfaltu mierīgi riteņotu līdz pat Andrupenei, vietām baudot majestātisku Latgales augstienes ainavu. Pēc nakšņošanas teltīs Andrupenes lauku sētā, maršruts tālāk ieved lielā meža masīvā, kur ir viegli nomaldīties. Tad atliek vien meklēt un atkal uztaustīt maršruta pavedienu, līdz braucējs nonāk otrā meža malā un drīz vien arī Lūznavā.

Vidējas grūtības pakāpes maršruts – tam ir raksturīgi izteikti reljefa kāpumi un kritumi, bet ir arī līdzeni ceļa posmi. Ceļa segums – pārsvarā grants, vietumis ar smilšu un oļu piejaukumu, tomēr gandrīz puse no trases kopgaruma ir ar labas kvalitātes asfalta segumu, kas atvieglo braukšanu un palielina pārvietošanās ātrumu. Teritorija ir salīdzinoši reti apdzīvota un arī asfaltētajos ceļa posmos autotransporta kustības intensitāte ir neliela.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0