Maltas vidusskolas skolēni viesojas Rīgas Nacionālajā zoodārzā

Publicēts 27.10.2020

16. oktobrī projekta „ Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros Maltas vidusskolas 2.a, 2.c, 3.a, 3.b, 4.a, 4.b klašu skolēni kopā ar skolotājām Rasmu Afanasjevu, Nadeždu Tarakanovu, Olgu Lavrenovu un Valentīnu Ružāni devās braucienā uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, kas atrodas Mežaparkā – Ķīšezera krastā. Te mīt vairāk nekā 3000 dzīvnieku no dažādiem kontinentiem.

Sākumskolas skolēni no 2.-3. klasēm piedalījās izglītojošā nodarbībā ,,Dzīvnieki dažādos gadalaikos”. Tā sasaucas ar mācīto vielu dabaszinībās par dzīvnieku gatavošanos ziemas guļai. Bērni ar prieku iesaistījās piedāvātajās aktivitātēs Zooskolā un zoodārza teritorijā, kā arī bērniem ļoti patika samīļot gan ķirzaku, gan trusi. Ar interaktīvo metožu palīdzību skolēni apkopoja informāciju par gadalaikiem, par dzīvnieku nometnēm – ,,Krājumu vācēju nometne”, ,,Ceļotāju nometne”, ,,Baru veidotāju nometne”, ,,Gulētāju nometne” un ,,Krāsas maiņas nometne”.

4.a un 4.b klašu audzēkņi piedalījās neparastā mācību nodarbībā ,,Dzīvnieki pasaules dabas ainavās”. Skolēniem bija sagatavotas darba lapas, kuras zooloģiskā dārza apmeklējuma laikā bija jāaizpilda. Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja uzzināt par dažādām dabas ainavām, to atšķirībām un tur mītošo dzīvnieku dzīves veidiem. Visinteresantākā nodarbības daļa bija dzīvnieku meklēšana, izmantojot kartes. Kad visi dzīvnieki tika atrasti, skolēni atgriezās semināru telpā, kur viņus gaidīja gids kopā ar adataino draugu – ezi. Nodarbība noslēdzās ar diskusiju par dzīvniekiem un iepazīšanos ar adataino draugu.

Pēc nodarbībām skolēni kopā ar skolotājām devās pastaigā pa zoodārzu un patstāvīgi apskatīja visus dzīvniekus, kukaiņus un putnus. Skolēniem lielu sajūsmu un prieku izraisīja roņi, žirafes, tīģeris un lauva, bet jautrie mērkaķi pamatīgi sasmīdināja bērnus.

Skolēni paplašināja savu redzesloku par dzīvniekiem un iegūto informāciju izmantos stundās un, protams, dzīvē.

Gandarīti par dzirdēto, redzēto un piedzīvoto, visi devās mājās.

Paldies par doto iespēju apmeklēt Rīgas Nacionālo zoodārzu!

 

Maltas vidusskolas skolotājas Nadežda Tarakanova un Olga Lavrenova
Foto: Olga Lavrenova un Rasma Afanasjeva

13 4 5 6 8

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0