Lūznavas muiža aicina uz pārgājienu Starptautiskajā Zemes dienā

Publicēts 18.04.2019

Pirmdien, 22. aprīlī, Otrajās Lieldienās, kas šogad vienlaikus ir arī Starptautiskā Zemes diena, atklājot aktīvā tūrisma sezonu, Lūznavas muiža aicina uz Lūznavas puses iepazīšanas pārgājienu.

Starptautiskās Zemes dienas pārgājienā aptuveni 15 kilometru garā maršrutā iecerēts iepazīt Lūznavu un tās apkārtnes ciemus, dodoties maršrutā Lūznava–Jaudzemi–Špieļi–Rozentova–Dupini–Skradeļi–Lūznava. Pārgājiena sākums, pulcējoties pie Lūznavas muižas, ir 10.00, bet atgriešanās Lūznavā plānota ap 15.00.

Pārgājienu ar stāstiem virzīs ceļotājs, stāstnieks, ģeogrāfs Ivars Matisovs un tā laikā varēs gan izbaudīt Latgales augstienes rietumu malas ainavas savdabību agrajā pavasarī, novērtēt lauku ceļu un celiņu, pļavu un mežu taku kvalitāti un caurejamību, iepazīt dzīvās dabas daudzveidību – no košiem taureņiem līdz (sa)prātīgiem zirgiem, sajust Latgales novada kultūrvēsturisko un etnokonfesionālo smārdu, kā arī vienkārši saturīgi pavadīt laiku līdzīgi Lūznavas apkārtni izzināt gribošu ceļabiedru kompānijā.

Pieteikties pārgājienam var līdz ceturtdienas, 20. aprīļa, plkst. 16.00, atsūtot pārgājienā doties gribētāju skaitu uz muižas e-pastu: muiza@luznava.lv. Plašāka informācija: +371 29390701. Gājēji tiek aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem, parūpējoties par ērtiem apaviem. Līdzi aicināti ņemt ūdeni, sviestmaizes un kādus našķus pēc pašu vēlmēm, ar ko iestiprināties ceļā. Pārgājiena noslēgumā visus gūtos iespaidus varēs pārrunāt pie  ugunskura un karstas zupas.

22. aprīlis – Zemes diena – ir diena, kurā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, lai palielinātu cilvēku informētību un izpratni par Zemes dabisko vidi. Zemes dienas koncepcijas autors Džons Makonels savu ideju pirmo reizi skaļi pauda 1969. gadā notikušajā UNESCO konferencē Sanfrancisko, ASV. Ideja guva lielu atsaucību un kļuva par ikgadēju pasākumu. Sākotnēji Zemes diena tika atzīmēta pavasara ekvinokcijā ap 20. martu, taču tieši pirms desmit gadiem, 2009. gadā, ANO par Starptautisko Zemes dienu noteica 22. aprīli. Šobrīd tā plaši tiek atzīmēta vairāk nekā 193 valstīs. Zemes dienas mērķis ir gan aktualizēt vides problēmas un atgādināt par Zemes trauslumu, gan arī aicināt cilvēkus saudzēt un aizsargāt dabu.

Plašāka informācija: Iveta Balčūne
Lūznavas muižas pārvaldniece
29390701
muiza@luznava.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0