Lubāna mitrājā – Putnu vērošanas dienas 2019

Publicēts 25.03.2019

6. un 7. aprīlī aicinām ikvienu dabas draugu uz pavasara “Putnu vērošanas dienām 2019” dabas liegumā “Lubāna mitrājs”. 6. aprīlī dosimies pārgājienā uz zivju dīķiem Nagļu ciema apkārtnē, bet 7. aprīlī plānota pastaiga pa Īdeņas zivju dīķiem.

6.aprīlī sapulcējuši visus pasākuma dalībniekus, dosimies aptuveni 3 stundu garā putnu vērošanas pārgājienā. Ielūkosimies Nagļu dīķu gājputnu pasaulē. Pulcēšanās plkst. 11.00. Konkrētākas pulcēšanās vietas koordinātas tiks nosūtītas pasākuma dalībniekiem individuāli. Aptuvenais pārgājiena ilgums 3-4 stundas. Pārgājiena garums ~ 10-12 kilometri. Pārgājienu vadīs putnu vērotājs, Madonas vietējās grupas biedrs, Rūdolfs Kroičs.

7. aprīlī savukārt dosimies divu stundu ilgā pastaigā, kas vairāk būs piemērots ģimenēm ar bērniem. Apskatīsim Īdeņas zivju dīķos mītošās putnu sugas. Pulcēšanās plkst. 11:00 pie Lubāna mitrāja informācijas centra (Aiviekstes upes izteka, Aiviekstes slūžas). Turpinājumā brauciens ar savu transportu līdz pārgājiena sākumpunktam. Pārgājiena norises vieta – Īdeņas zivju dīķi. Noslēgums plkst. 13:00. Pēc pastaigas turpinājums Lubāna mitrāja informācijas centrā un putnu viktorīna. Pārgājienu vadīs Lubāna mitrāja informācijas centrs.

Ieteicams izvēlēties laikapstākļiem piemērotu apģērbu. Ja kādam ir binoklis, droši ņemam līdzi. Pārgājiena laikā paredzēta arī pusdienu pauze, tādēļ līdzi paņemam arī pusdienu maizītes un tēju, lai sasildītos.

Dalība pārgājienos bez maksas.  Gadījumā, ja būs liela dalībnieku interese, tiks rīkota papildus putnu vērošanas pastaiga.

Pieteikšanās pa tālruni 29234956 vai e-pastā: lubanamitrajs@gmail.com. Papildus informācija: lubanamitrajs.lv.

Pasākumu organizē Lubāna mitrāja informācijas centrs. Citi pavasara Putnu vērošanas dienu pasākumi Latvijā atrodami – www.putnudienas.lv 

Ilze Sauša,
Lubāna mitrāja informācijas centrs
Aiviekstes hidromezgls,
Ošupes pagasts, Madonas novads
LV-4833
Tel. nr.: +37129234956

Afisa Putnu dienas 2019

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0