Lauku diena Viļānos: lauksaimniecības zinātne mūsdienās

Publicēts 26.06.2017

Lauku diena Viļānos ir ikgadējā Latgales Lauksaimniecības zinātnes centra rīkotā izstāde, kas vienuviet ļauj iepazīties ar lauksaimniecības aktualitātēm, dažādu kultūru audzēšanas pētījumu rezultātiem, vērot lauksaimniecības tehnikas demonstrējumus, kā arī labi pavadīt laiku kopā ar ģimeni. Šogad Lauku diena norisināsies 13. jūlijā Viļānu-Rēzeknes šosejas trešajā kilometrā no plkst. 10.30.

Kāpēc apmeklēt Lauku dienu Viļānos?

Šis ir lielākais lauksaimniecības pasākums reģionā, dalībnieku skaits tajā ik gadu pieaug, šoreiz pārsniedzot 100 uzņēmumus un iestādes. Nepilnas dienas laikā Lauku dienu Viļānos apmeklē vairāki tūkstoši apmeklētāju. Te varēs atrast visu nepieciešamo lauku darbiem un ne tikai. Kas Lauku dienu Viļānos atšķir no citām lauku dienām? Izmēģinājumu lauciņi, kuros tiek audzētas dažādu kultūru šķirnes un rezultāti tiek piedāvāti apmeklētājiem – tā ir lieliska iespēja iegūt svarīgu informāciju un smelties idejas savai darbībai.

Programmā:

 • Jaunākās lauksaimniecības tehnikas demonstrējumi
 • Laukaugu audzēšanas tehnoloģijas, agrotehnisko paņēmienu pētījumi (ziemāju un vasarāju graudaugu kultūras)
 • Pākšaugu šķirņu salīdzināšana un audzēšanas tehnoloģijas
 • Vasaras rapša jaunākās šķirnes, to audzēšanas tehnoloģijas
 • Kaņepju selekcija un šķirņu salīdzināšana, audzēšanas tehnoloģija
 • Šķiedras linu kolekcija un selekcija
 • Kartupeļu šķirņu salīdzināšana un audzēšanas tehnoloģija
 • Atrakcijas bērniem lauku tematikā
 • Konkursi
 • Amatnieku un mājražotāju tirdziņš

Apmeklētājus un dalībniekus, publicējot fotogrāfijas sociālajos tīklos (Instagram un Facebook), aicinām izmantot mirkļbirkas #EsLaukuDienā un #Viļāni.

Papildus informācija:

 • par pasākumu: Dr. agr. Veneranda Stramkale, e-pasts: llzc.vilani@gmail.com, tālr:29465004
 • par tirdzniecības iespējām: Ērika Jermanova, tirgus@vilani.lv, tālr.:24864734

Tiksimies Lauku dienā Viļānos!

Informāciju sagatavoja
Margarita Isajeva,
Viļānu novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
margarita.isajeva@vilani.lv

Lauku diena 2017 AFISA (794 x 1123)

Programma

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0