Latvija Pasaules talkā piedalīsies ar mūsu cilvēku vēstījumu nākamajai simtgadei

Publicēts 13.09.2018

Ar rosinājumu katram no mums iestādīt savu koku vai piedzīvot koka dzimšanu no iestādītās sēkliņas, Lielā Talka aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties Pasaules talkā, kas 15. septembrī notiks 150 pasaules valstīs.

Latvijas cilvēku vēstījums visai pasaulei līdz ar to būs viennozīmīgs: mēs stādām Laimes koku savas Latvijas un visas planētas veselībai un labai dzīvei. Pasaules talka sāksies Jaunzēlandē plkst.10.00 pēc vietējā laika un sekos Saulei dienas garumā, pārklājot visas 24 laika joslas. Talka noslēgsies Havaju salās. Pasaules talka būs lielākā kopīgā dabas sakopšanas talka pasaules vēsturē.

“Piesārņojums, ar ko Latvija jau diezgan sekmīgi cīnās un tiek galā, ir visas pasaules problēma, kam nepieciešams visas pasaules sabiedrības liels atbalsts un uzmanība, lai varam paveikt neiespējamo – sakopt visu planētu. Lielā Talka aicina ikvienu, kurš piedalīsies šajā visas planētas kopīgajā akcijā, apliecināt šādi savu mīlestību Latvijas 200-gadei, nākamajām paaudzēm un mūsu ilgtspējībai. Tāpēc Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti sēt un dēstīt “Laimes kokus”, rādot ceļu pasaules vides atveseļošanai un radot jaunu tradīciju Latvijā – katram savu Laimes Koku”, saka Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Lielās Talkas mājas lapā talkas.lv ir izveidota īpaša karte – http://talkas.lv/laimes-koki/, kurā ikviens – gan liels, gan mazs, tiek aicināts atzīmēt vietu, kur ir iesējis koka sēkliņu vai iestādījis stādiņu, kā arī atstāt vēlējumu Latvijai un pasaulei nākamajos 100 gados.

Ikviens ir aicināts 15. septembrī iedēstīt savu koka sēkliņu vai iestādīt koku īpaši izveidotā kartē mājas lapas www.talkas.lv karšu sadaļā: un dalīties ar savu veikumu, lietojot tēmturus #LielāTalka, #stādāmnākotni. Aicinātas piedalīties visas pašvaldības, skolas, bērnu dārzi, nevalstiskās organizācijas, draugu grupas un jebkurš individuāls cilvēks.

Plānota arī tiešā pieslēgšanās kādai no Latvijas koku stādīšanas vietām, lai citu valstu iedzīvotājiem parādītu Latvijas attieksmi pret savu dabu un ilgmūžības jautājumiem.

Arī pasaulē dzīvojošie Latvijas cilvēki ir aicināti iesaistīties vai nu mītnes zemes sakopšanā, detalizētu informāciju par katru valsti atrodot akcijas mājas lapā www.letsdoitworld.org , vai arī iestādot koku, līdzīgi kā to darīsim Latvijā.

Kā piedalīties? 

  • Sagatavo dēstāmo koka sēklu vai sameklē koka stādu;
  • 15. septembrī to iestādi;
  • Nofotografē, ieraksti video un atsūti Lielajai Talkai;
  • Atzīmē savu stādījumu Latvijas kartē talkas.lv
  • Lieto tēmturi #LielāTalka, #stādāmnākotni un ieliec sociālajos tīklos.

Informācija: www.talkas.lv
Par Pasaules talku vairāk var uzzināt šeit.
Mainām Latviju! Maināmies paši! – Ja esi par zaļu Latviju – BALSO!

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0