Latgales reģiona jaunieši ar medaļām atgriezās no pludmales sporta spēlēm Visaginā

Publicēts 10.06.2019

2019. gada 1. jūnijā Visaginā (Lietuvā) norisinājās pludmales sporta spēles jauniešiem Latvijā un Lietuvā. Tajās piedalījās 50 dalībnieki no Latgales reģiona, pārstāvot Balvu, Daugavpils, Dagdas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Rēzeknes un Viļānu novadu, kā arī Daugavpils pilsētas pašvaldības. Šajā pasākumā Latgales reģiona jauniešu komandas ieguva 11 godalgotas vietas (4 komandas ieguva 1. vietu, 3 komandas – 2. vietu, bet 4 komandas – 3. vietu).

Pludmales volejbola izspēlēs pirmo vietu ieguva Sandis Vaškevičs un Adrians Vaškevičs no Ludzas novada (zēni vecuma grupā līdz 17 gadiem). Ainai Zubrovai un Karīnai Beinarei no Daugavpils novada izdevās izcīnīt 2. vietu pludmales volejbolā (meitenes vecuma grupā līdz 17 gadiem). Savukārt vecuma grupā no 17 gadiem sīvā konkurencē zelta medaļu ieguva Santa Springa un Elīna Mičule no Rēzeknes novada, bet Rēzeknes novada puišu komanda – Andrejs Kazlovs un Juris Bistrovs – ieguva bronzas medaļu. Kopumā izspēlēs piedalījās 36 komandas (72 dalībnieki).

Zelta medaļas pludmales futbolā ieguva apvienotā Līvānu un Viļānu novada komanda – Intars Zeps, Roberts Karkovskis, Andis Šarigins, Sandis Locāns un Arvis Veips (zēni vecuma grupā 15-16 gadi). Otrie šai vecuma grupā palika Daugavpils novada puišu komanda – Ēriks Gravelis, Ēriks Gusevs, Rihards Vaņkovs, Romāns Atrahimovičs, Vladislavs Kuzmickis, Valentīns Meinarts un Dmitrijs Ivanovs. Daugavpils pilsētas meiteņu komanda ieguva sudraba medaļas, bet Rēzeknes novada meiteņu komanda – Elīza Poiša, Santa Springa, Elīna Mičule, Amanda Lucijanova un Lāsma Novika – ieguva bronzas medaļu pludmales futbolā. Šajā disciplīnā piedalījās 14 komandas (70 dalībnieki).

Savukārt strītbolā Latgales reģiona komandas ieguva 4 godalgotas vietas. 1.vietā ierindojās komanda “Rivers” no Daugavpils – Rimants Vilcāns, Rihards Safins un Artūrs Bozovičs (zēni vecumā līdz 13 gadiem). Šī pati komanda, spēlējot ar vecākiem pretiniekiem, ieguva 3. vietu (zēni vecumā 14-15 gadi gadi). Balvu novada komanda – Dāvis Maks, Andis Šmuškovs un Guntis Dzanuška – ieguva 2. vietu (zēni vecuma grupā 16-17 gadi), savukārt Rēzeknes novada komanda – Juris Bistrovs, Elīza Poiša, Rūdolfs Poišs un Lāsma Novikova – palika 3.vietā šajā vecuma grupā. Šajā disciplīnā piedalījās 28 komandas (96 dalībnieki).

Pasākumā piedalījās arī Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs kanoe airēšanā Jevģēnijs Šuklins, kas kopā ar interesentiem devās pūķu laivu izbraukumā. Kopumā 80 dalībniekiem bija iespēja izbraukt ar pūķa laivu un pašiem iemācīties pareizi kā komandai airēt.

Paralēli sporta sacensībām notika arī ugunsdzēsēju paraugdemonstrējumi un stafetes, robežsargi piedāvāja izbaudīt lauku virtuves gardumus un pavizināties pa Visaginas ezeru kopā ar glābējiem glābšanas motorlaivā.

interregProjekts LLI-402 “Riska grupas jauniešu sociālā integrācija, balstoties uz sporta aktivitātēm” (risk-free) tiek īstenots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam ietvaros. Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Kopējās projekta izmaksas ir 750 973,98 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 638 327,88 EUR.

Šī preses relīze ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs relīzes saturu pilnībā atbild Latgales Plānošanas reģions, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 

 

Informācijai: Latgales plānošanas reģiona projekta vadītāja
Iluta Kriškijāne
iluta.kriskijane@lpr.gov.lv

LPR Visagina sporta speles 2LPR Visagina sporta speles 3 LPR Visagina sporta speles 4 LPR Visagina sporta speles 5

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0