Kur Maltas upe plūst, staroveri un Latgales podnieki paaudžu paaudzēs mīt

Publicēts 20.05.2020

Kopgarums – aptuveni 80 km
Ilgums – aptuveni 12–14 stundas (atkarībā no objektu apskatei un atpūtai atvēlētā  laika)

I diena

 1. Lūznava – muižas ansamblis un parks
 2. Vertukšne – bijusī muižas vieta un peldvieta ezerā
 3. Rozentova – Romas katoļu un pareizticīgo baznīcas
 4. Malta – cienījama Latgales atbilde kādai Vidusjūras salai
 5. Silmala – Latgales vecticībnieku ciems Maltas upes krastā
 6. Štikāni – vecticībnieku dievnams
 7. Silajāņi – Latgales podniecības etalons
 8. Antonišķu kapi – Latgales keramiķu nekropole
 9. Nakšņošanas vieta teltīs pie Feimaņu ezera

 II diena

 1. Feimaņi – bagātīgs sakrālais mantojums un karogu darbnīca
 2. Vainova – sens vecticībnieku ciems ar jaunu lūgšanu namu
 3. Liskas purvs – melleņu un dzērveņu lielaudzētava
 4. Černoste – peldvieta pie ezera ar vientuļu salu
 5. Baldas ūdensdzirnavas
 6. Leimaniški – Maltas upes senlejas panorāma
 7. Jaudzemi – senu laiku klēts
 8. Lūznava – atgriešanās ceļojuma sākumpunktā

Lokveida maršruts, kas no Lūznavas virzās uz rietumiem, vispirms sekojot Maltas upes tecējumam, bet pēc tam nonāk gana vienmuļā līdzenumā. Tālākais maršruta rietumu punkts ir daudzu slavenu Latgales keramiķu dzimtene Silajāņi, kur ceļš pagriežas uz dienvidiem un tad uz austrumiem, atkal nonākot Latgales augstienē – šoreiz jau gleznainajā Feimaņu paugurainē, kur pamīšus draudzīgi jau izsenis sadzīvo katoliskās un vecās ticības latgalieši.

Vidējas grūtības pakāpes maršruts – tam ir raksturīgi gan reljefa kāpumi un kritumi, gan arī samērā līdzeni ceļa posmi. Ceļa segums – pārsvarā grants, vietumis ar smilšu un oļu piejaukumu. Sausā laikā daudzviet sastopama trepe, var gadīties arī putekļi. Tomēr aptuveni 30 % no trases kopgaruma ceļa segumu veido asfalts, kas manāmi atvieglo braukšanu un ainavas baudīšanu.

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0