Komisija izsludina 2019. gada tulkošanas konkursu skolām

Publicēts 30.08.2019

Eiropas Komisija šodien paziņoja, ka 13. reizi notiks tās ikgadējais konkurss “Juvenes Translatores”, kurā aicināti piedalīties vidusskolēni no visas Eiropas. No 2. septembra skolas visās ES dalībvalstīs varēs piereģistrēties tiešsaistē, lai saviem skolēniem dotu iespēju sacensties ar citu skolu audzēkņiem no visas Eiropas. Šogad skolēniem, kas piedalīsies konkursā, būs jātulko teksts par to, kā jaunieši var palīdzēt Eiropas nākotnes veidošanā.

Dalībnieki varēs tulkot jebkurā no 24 ES oficiālajām valodām (iespējamas 552 divu valodu kombinācijas). Pagājušajā gadā konkursa dalībnieki pavisam kopā izmantoja 154 valodu kombinācijas.

Skolu reģistrācija, kas ir pirmais posms divu kārtu procedūrā, notiks līdz 2019. gada 20. oktobra plkst. 12.00. Reģistrācijas veidlapu var aizpildīt jebkurā no 24 ES oficiālajām valodām.

Pēc tam Eiropas Komisija aicinās 751 skolu uz nākamo kārtu. No katras valsts izvēlēto skolu skaits būs vienāds ar attiecīgās valsts vietu skaitu Eiropas Parlamentā, un šīs skolas pēc nejaušības principa tiks izvēlētas datorizēti.

Katra izraudzītā skola dalībai konkursā izvirzīs 2–5 skolēnus. Dalībnieku valstspiederībai nav nozīmes, bet tiem jābūt no viena gada klases, proti, dzimušiem 2002. gadā.

Konkurss noritēs 2019. gada 21. novembrī visās iesaistītajās skolās vienlaicīgi. Sākot ar šo gadu, konkurss notiks tiešsaistē.

No katras valsts tiks izraudzīts viens uzvarētājs, kuru paziņos līdz 2020. gada februāra sākumam. Uzvarētāji īpašā ceremonijā, kas 2020. gada pavasarī notiks Briselē, saņems apbalvojumus.

Apmeklējuma laikā Beļģijas galvaspilsētā Briselē skolēniem būs iespēja tikties ar profesionāliem tulkotājiem no Eiropas Komisijas tulkošanas nodaļas, proti, savu konkursa darbu vērtētājiem, un uzzināt vairāk par tulkotāja darbu.

Vairāk par konkursu lasi ŠEIT.

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0