Jauniešu iespēju gadatirgū būs iespēja uzzināt par izglītības, prakses, darba un līdzdalības iespējām

Publicēts 01.10.2014

10.oktobrī ES mājas Atvērto durvju dienas ietvaros no plkst.16:00 līdz 18:00 notiks Jauniešu iespēju gadatirgus, kurā eksperti no astoņām organizācijām informēs par izglītības, prakses, darba un līdzdalības iespējām. Pasākums notiks Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 1.stāvā.

Individuālas konsultācijas ikvienam interesentam par aktuālajiem pasākumiem Jauniešu garantijas ietvaros sniegs Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vecākā eksperte Santa Borkovica, savukārt karjeras konsultante Inta Magazniece informēs par profesijas un izglītības izvēles, karjeras plānošanas, darba meklēšanas jautājumiem. Jaunieši aicināti izzināt iespējas turpmākās karjeras veidošanai, iegūt informāciju par NVA mājaslapas sadaļu “Karjeras pakalpojumi”, CV un Vakanču portālu, kā arī Jauniešu garantijas atbalsta pasākumiem.

Prakse.lv pārstāvji stāstīs par iespējām portālā iepazīt izglītības iestādes un noskaidrot, kā tās novērtē darba devēji (skolu un studiju TOPs), pieejamajām prakses un darba vakancēm, kā arī karjeras žurnālu „Veiksmes formula”.

Par karjeras iespējām Eiropas Savienības institūcijās Jauniešu iespēju gadatirgū stāstīs EPSO vēstniece Latvijā Marija Abalmasova.

Pasākumā piedalīsies arī Lauku atbalsta dienesta (LAD) Personāla daļas eksperti, kuri sniegs noderīgu informāciju par CV sagatavošanu un metodēm, ko izmanto darba intervijās, lai pārbaudītu potenciālos darbiniekus. Būs iespēja noskaidrot, kā pieteikties praksē LAD. Lauku atbalsta dienesta Personāla daļa ir Latvijas personāla vadīšanas asociācijas biedrs.

Par to, kā sagatavot CV atbilstoši Eiropas prasībām, kā arī citiem būtiskiem Europass dokumentiem, piemēram, Valodu pasi un Diploma pielikumu, stāstīs Nacionālā Europass centra pārstāvji.

Savukārt Valsts izglītības un attīstības aģentūras (VIAA) vecākā eksperte Nora Kalēja konsultēs par jaunās programmas „Erasmus+” aktualitātēm, kā arī izglītības iespējām Latvijā un ārvalstīs. Jaunieši varēs iegūt informāciju arī par VIAA veidotajiem informācijas resursiem (Profesiju pasaule, NIID.lv) un organizētajiem pasākumiem, piemēram, Karjeras nedēļu.

Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra pasākumā informēs par neformālās izglītības, mobilitātes un citām iespējām, ko piedāvā ES programma „Erasmus+: Jaunatne darbībā”, Eurodesk, Eiropas Jaunatnes portāls un eTwinning.

Jaunatnes organizācijas „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” pārstāvji stāstīs par organizācijas aktualitātēm, Latvijas skolu Eiropas klubiem un Eiropas Brīvprātīgo darbu. Savā Eiropas Brīvprātīgā darba pieredzē dalīsies jaunieši, kurus Klubs „Māja” uzņem Latvijā no šī gada septembra līdz 2015. gada augustam – Pauļus no Lietuvas un Paula no Vācijas.

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus konsultācijām Jauniešu iespēju gadatirgū pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

Vēršam uzmanību, ka visu organizāciju pārstāvji sniegs individuālas konsultācijas divu stundu garumā – no plkst.16:00 līdz 18:00.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Plašāka informācija par visiem ES mājas Atvērto durvju dienas pasākumiem pieejama www.esmaja.lv.

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0