Iepazināmies ar Horvātiju

Publicēts 30.01.2020

Rēzeknes Centrālā bibliotēka 29. janvārī aicināja ikvienu interesentu uz pasākumu, kura mērķis bija tuvāk iepazīt vienu no Balkāna reģiona valstīm Horvātiju.  No 2020.gada 1.janvāra Horvātija ir kļuvusi par Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti. Prezidentūras moto ir „Spēcīga Eiropa izaicinājumu pilnajā pasaulē”.

Pasākuma ievadā RCB lasītavas vadītāja Anita Gaidule savā prezentācijā klātesošos iepazīstināja ar Horvātijas vēsturi un sarežģīto ceļu uz valstisko neatkarību, uzsverot, ka Horvātija vēl pavisam nesen no kara plosītas valsts ir kļuvusi par stabilu ES un NATO dalībvalsti. Tika runāts arī par galvenajiem uzdevumiem, ko kopā  ar citām ES dalībvalstīm Horvātijai nāksies risināt tuvāko sešu mēnešu laikā, proti, gan ar migrāciju un daudzgadu budžetu, gan ar bloka paplašināšanos un „Brexit” saistītus jautājumus.

Pasākuma viešņa Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas skolotāja Anita Deksne pastāstīja par dalību ES mūžizglītības programmas Comenius projektā “Training for Life” Horvātijā. Uzzinājām daudz interesanta par pašu programmu Comenius un Horvātijas izglītības sistēmu. Pasākuma dalībnieki saņēma atbildes uz viņus interesējošiem jautājumiem par to, kas nepieciešams, lai varētu  iesaistīties šīs programmas projektos, kā atrast sadarbības partnerus, kādu pieredzi sniedz šādi braucieni utm.

Bibliotēkas darbinieces bija sagatavojušas nelielu tematisku izstādi par Horvātiju. Pasākuma dalībnieki ar tās materiāliem varēja iepazīties uz vietas vai arī paņem lasīšanai uz mājām.

Pasākums notika projekta “EDIC Austrumlatgalē” ietvaros.

Anita Gaidule, RCB lasītavas vadītāja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0