Globālās izglītības diena Audriņu pamatskolā

Publicēts 30.10.2017

Globālā izglītība ir viens no līdzekļiem, kas var skolēniem palīdzēt atbildēt uz daudziem jautājumiem “kāpēc?”, palīdz izprast, kas mēs esam. Globālā izglītība ir stāsts ne tikai par tiem cilvēkiem, kuri dzīvo ļoti tālu, bet tas ir stāsts par mums pašiem.

Audriņu pamatskola līdz ar vairākām Rēzeknes novada skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm, pirms dažiem gadiem iesaistījās starptautiskajā projektā “Globālās skolas”. Projekta ietvaros mēs pildījām dažādus uzdevumus, spēlējām, veidojām. Globālās izglītības pasākumi skolēniem vienmēr bija interesanti un aizraujoši.

Projekta ietvaros mūsu skolā tika organizēta Globālās izglītības diena. Katra klase kopā ar klases audzinātāju izvēlējās tēmu, kuru viņi gribētu izskatīt dziļāk. 5. klases skolēni nolēma papētīt dažu valstu ģerboņus. Sākumā viņi minēja, kurai valstij kāds ģerbonis pieder. Pamatoja savas domas. Stundas beigās bērni uzzīmēja savas ģimenes ģerboni.

6. klases skolēni veidoja leļļu stāstus. Bija interesanti stāstīt, iedzīvojoties citu bērnu lomās.

7. klases skolēni veidoja zemeslodi, atkārtojot kontinentu nosaukumus un izvietojumu uz Zemes.

Sākumskolas skolēni ceļoja uz ļoti tālu un neparastu zemi – Japānu. Mēs salīdzinājām Japānas un Latvijas dabu, tautas tērpus, nacionālos ēdienus, galda piederumus, ēkas, ģerboņus un karogus, nodziedājām Latvijas un noklausījāmies Japānas himnu. Izrādījās, ka daži bērni prot izmantot japāņu galda piederumus.

Stundas beigās skolēni grupās zīmēja Japānas ainavas. Pildot šo uzdevumu, jāatceras, ka japāņi ļoti augstu vērtē skaistumu. Jāpārdomā katra svītriņa zīmējumā. Jāsaskata neredzamais. Laika nepietika, jo bērni gribēja pabeigt savus zīmējumus, tāpēc mēs zīmējām starpbrīžos un pēc stundām.

Tādā veidā mēs jau esam apceļojuši vairākas pasaules valstis. Noteikti ceļosim tālāk.

Tatjana Vabale
Audriņu pamatskolas skolotāja

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ievietotās informācijas jebkuru iespējamo pielietojumu.

2118 20171013_090617GS_logo_LVEK_logo_lv

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0