Gaigalavas pamatskola Meža olimpiādē izcīna 3. vietu un braucienu uz Norvēģiju

Publicēts 06.05.2014
Gaigalavas pamatskola - Meža olimpiādes finālisti

AS „Latvijas Valsts meži” jau astoto gadu noskaidro Latvijas „mežainākās” skolas, kas pelnījušas tikties Meža Olimpiādes finālā. Šogad aktīvā un sīvā cīņā, izvērtējot 295 mācību stundu aprakstus no 105 izglītības iestādēm un spēlējot interneta spēli „Mežotājs”, tika noskaidrotas tās sešas skolas, kuru „iemītnieki” kopā ar skolotāju 24. aprīlī sacentās finālā par galveno balvu – ekspedīciju uz Norvēģiju.

Visi finālisti bija sagatavojuši mājas darbu – priekšnesumu par tematu „Literatūra mežā”, vēlāk skolēnus gaidīja orientēšanās Tērvetes dabas parka „Pasaku mežā” un „Rūķu mežā”, kur kontrolpunktos bija nepieciešams parādīt savas zināšanas dabas zinībās. Savdabīgi, ka sacensības sākotnēji noritēja nevis starp komandām, bet savas komandas ietvaros, un superfinālā piedalījās skolotājs kopā ar vienu ātrāko un precīzāko zēnu un vienu meiteni. Tad, radoši izpaužoties, vajadzēja iegūt pārējo dalībnieku atzinību.

Gaigalavas pamatskola (skolotāja Maruta Krustāne un 8. klases skolnieki Laima Kolneja un Armands Sarnovičs) ieguva trešo vietu, piekāpjoties tikai Annenieku pamatskolai un K. Valdemāra Ainažu pamatskolai.

Šogad Meža olimpiādes čempioni saņēma balvā ne vien ekspedīciju uz Norvēģiju, bet arī oriģinālas medaļas, kas speciāli šim nolūkam tika darinātas no inovatīvā materiāla „Dendrolight”. Medaļas tika pasniegtas Tērvetes dabas parkā, kur visas dienas garumā 60 Latvijas zaļākie jaunieši bija aktīvi darbojušies, lai pierādītu savas zināšanas un prasmes meža jautājumos.

Maruta Krustāne

Gaigalavas pamatskolas skolotāja

Foto: Maruta Krustāne

Gaigalavas pamatskolai 3. vieta Meža olimpiādēBalva gaigalaviešiem

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0