Gaigalavas pagastā īstenots projekts „Veidosim no māla”

Publicēts 13.07.2015

Biedrība „Gaigala” Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projekta ietvaros īstenoja projektu „Veidosim no māla”. Projekta mērķis bija iegādāties keramikas izstrādājumu izgatavošanas aprīkojumu, nodrošinot jaunu radošu un racionālu brīvā laika pavadīšanas iespēju.

Projekta ietvaros tika iegādāta keramikas elektriskā podnieku virpa un keramikas apdedzināšanas krāsns. Keramikas nodarbības vadīs Gaigalavas pamatskolas skolotāja, Tautas daiļamata meistare – keramiķe Jolanta Dundeniece. Gaigalavas pamatskolā jau vairākus gadus veiksmīgi darbojas keramikas pulciņš, bet līdz šim skolēni savus darbus veidoja ar rokām. Tagad pagasta bērniem un jauniešiem būs iespēja veidot lielākus keramikas izstrādājumus, kuru izgatavošanā varēs izmantot podnieku virpu. Izgatavotos darbus varēs apdedzināt uz vietas skolā – keramikas apdedzināšanas krāsnī.

Bērniem veidošana no māla attīsta radošumu, telpas un formu izpratni. Darbs ar mālu paredz intensīvu taustes pieredzi. Tiek iesaistīti pirksti, plaukstas, veicot daudzveidīgas kustības – saspiešanu, mīcīšanu, dauzīšanu, rullēšanu, duršanu, saplacināšanu utt. Tāpēc mākslas terapijā mālu var veiksmīgi izmantot, lai stiprinātu sajūtu un motorās funkcijas.

Veidošana ar mālu attīsta pirkstu veiklību un sagatavo roku rakstīšanai, attīsta telpisko domāšanu un izpratni par formu, trenē uzmanību un pacietību, paaugstina spēju koncentrēties, attīsta radošumu un spēju runāt mākslas valodā.

Projekta kopējais finansējums 3920 EUR, no tiem 10% Gaigalavas pagasta līdzfinansējums.

 

Projekta koordinatore Ineta Kruste

elfla_logo20150616_121413 (960 x 1280)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0