Europe Direct informācijas centri no visas Latvijas tiekas Rēzeknes novadā

Publicēts 01.09.2016
Foto: Madara Bērtiņa

Jau par tradīciju kļuvusi Europe Direct informācijas centru (EDIC) darbinieku ikvasaras tikšanās, kas šogad augusta beigās norisinājās Rēzeknes novadā un pilsētā. Semināru organizēja EDIC Austrumlatgalē kopīgiem spēkiem ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Kustību Latvijā. Informatīvajā un radošajā divu dienu seminārā piedalījās pārstāvji no Europe Direct informācijas centriem Daugavpilī, Gulbenē, Jelgavā, Liepājā, Rīgā, Valmierā un Ventspilī.

Uzrunājot semināra dalībniekus, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītāja Jeļena Ābola, uzsvēra, ka EDIC darbiniekiem ir iespēja nepārtraukti mācīties – gan tiekoties Eiropas Savienības Mājā Rīgā, gan dažādās konferencēs un semināros Briselē. “Bet šis laiks augustā ir tikai mums – mūsu kopējā sadarbības gara stiprināšanai, mūsu radošuma attīstīšanai un sevis atklāšanai.”

Ikdienā Europe Direct darbinieki daļa strādā pašvaldībās, daļa – bibliotēkās, bet vēl daļa – sadarbībā ar Tirdzniecības un rūpniecības kameru, vairāk attīstot uzņēmējdarbības jomu. “Informācijas centri ir ļoti atšķirīgi,” atzina semināra programmas autors, biedrības „Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš, “tāpēc ir ļoti svarīgi iegūt jaunas zināšanas, dalīties ar idejām un pārņemt citam no cita labāko pieredzi.”

Semināra pirmajā dienā dalībnieki izstāstīja par interesantākajiem pasākumiem un darbiem, kas pēdējā laikā īstenoti viņu informācijas centros, kā arī piedalījās radošuma un iedvesmas nodarbībās biedrības ZINIS valdes priekšsēdētājas Vitas Brakovskas vadībā. “Latvijas reģionos ir fantastisks starta kapitāls un unikālas idejas, vien jāspēj skatīties un ikdienu no citas puses un saredzēt jaunas iespējas,” atklāja Vita Brakovska. Lektore mācīja “ielikt prātu šūpolēs” jeb mācīties spēlēties ar idejām un nebaidīties būt atšķirīgiem, bet brīžos, kad uznāk neticība saviem spēkiem, atcerēties ASV Patentu valdes vadītāja Čarlza Duela sacīto 1900. gadā: “Viss, ko varēja izgudrot, jau ir izgudrots”. Tā kā pēc šiem vārdiem, pēdējo simts gadu laikā, bijuši neskaitāmi jauni izgudrojumi, nav šaubu, ka tikpat un vēl vairāk jaunu atklājumu ir gaidāms arī nākotnē.

“Jaunām idejām patīk senas telpas” – vēsta somu tautas teiciens. Paturot prātā šo apgalvojumu, semināra otrā diena tika organizēta Lūznavas muižā. Tur dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt un uzlabot savas spējas konfliktu un sarežģītu situāciju risināšanā, kopā ar interaktīvā teātra “Laiva” dibinātāju Ilzi Mazpani spēlējot forumteātri. Augušto Boala radītā forumteātra ideja ir dot vārdu apspiestajiem un par sabiedrības problēmām – diskrimināciju, nevienlīdzību darbā, rasu aizspriedumiem – runāt kā spēlējot teātri un iejūtoties apspiesto vai apspiedēju “ādā”.

Divu dienu laikā EDIC darbiniekiem bija arī iespēja novērtēt lielākos darbus, ko Rēzeknes novadā un pilsētā izdevies īstenot, piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu, tostarp ūdenstūrisma centru BĀKA, Lūznavas muižu, Latgales vēstniecību GORS un radošo pakalpojumu centru ZEIMUĻS.

Noslēdzoties semināram, dalībnieki mājup pārveda ne vien jaunas zināšanas un idejas, bet arī drošības sajūtu, ka bez katra informācijas centra mazā kolektīva ir arī lielā EDIC ģimene, kam vienmēr var jautāt padomu vai palīdzību grūti atrisināmās situācijās.

Madara Bērtiņa,
Europe Direct informācijas centra Austrumlatgalē vadītājas asistente

FOTOGALERIJA 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0