EK fotokonkursā starp uzvarētājiem pirmo reizi Latvijas pārstāve

Publicēts 10.10.2014

Ir noskaidrojies, ka Eiropas Komisijas (EK) reģionālās politikas direktorāta organizētajā fotoattēlu konkursā “Eiropa manā reģionā” starp uzvarētājiem, pirmo gadu konkursa pastāvēšanas laikā, ir iekļuvusi Latvijas pārstāve – Ieva Vīksne. Kopumā galvenās balvas saņem trīs valstu pārstāvji – Latvijas, Lietuvas un Portugāles.

Pati Ieva teic: “Konkursā piedalīties mani pamudināja tā formāts. Uztvēru to kā izaicinājumu – nofotogrāfēt fondu atbalstītos projektus, vienlaicīgi cenšoties uzņemt attēlu, kur ir redzams, kas vairāk par zīmi. Mana bilde tapa uz dzelzceļa tilta, maršrutā Rīga – Tukums. Domājot par dalību konkursā, centos atrast interesantākos un saistošākos objektus sev. Viens no tiem bija vilciena kupejas, kurās var notver iekšā un ārā notiekošo. Papildus tam, tas ir objekts, kas tiek aktīvi izmantots ļoti uzskatāmā veidā – atšķirībā, varbūt, no ēkām.”

Kopumā konkursā tika iesniegtas un vērtētas vairāk kā 1000 bildes no visas Eiropas. Atbildot uz jautājumu, vai biji pārsteigta, ka starp tik lielu bilžu skaitu tika izvēlēta tieši tava bilde, Ieva atzīst: “Jā! Pārsteigums bija milzīgs. Sākotnēji ievēroju, ka ir ļoti daudz dalībnieku no visas Eiropas, taču daudzi ievietoja tikai pašas zīmes attēlu. Tam pretstatā bija darbi, kuros bija skaidri redzama autora ideja un attēli bija ļoti kvalitatīvi. Šķita, ka mans darbs nav slikts, bet žūrijas gaumi nekad nevar paredzēt, tāpēc lielas cerības uz uzvaru neliku.”

Katrs uzvarētājs saņems digitālās kameras aprīkojumu par 1 000 eiro un ceļojumu divām personām uz Briseli 2014. gada 6.- 9. oktobrī, “Open Days” — Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļas ietvaros. Pasākuma laikā uzvarētāji saņems balvas un dalīsies stāstos par uzņemtajiem foto. “Šķiet, ka pilnībā aptveršu notikušo tikai atrodoties pasākumā. Pagaidām tas viss ir nedaudz sirreāli,” tā Ieva.

Fotoattēlu konkursu “Eiropa manā reģionā” EK reģionālās politikas direktorāts organizē trešo gadu pēc kārtas. Konkursa mērķis ir vairot izpratni par Eiropas Savienības (ES) realizētajiem projektiem un sasniegtajiem rezultātiem. Ar ES atbalstu ir realizēti simtiem tūkstošu projektu visos Eiropas reģionos, kā arī lieliski realizēto projektu piemēri atrodami visā Latvijā. Par dalību konkursā Ieva teic: “Noteikti ieteiktu citiem piedalīties konkursā! Tā ir lieliska pieredze un mobilizē tevi darbam uz konkrētu tēmu – tas ir izaicinājums. Bija ļoti interesanti vērot, kā objektus attēlo dažādu valstu pārstāvji – vieni pievieno tradicionālos tērpus vai ainavas, citi paši bildējās pie objektiem.”

Informācija par konkursu – EK Facebook vietnē.

Informācijas sagatavotājs:
Ieva Raboviča
Komunikācijas nodaļas vecākā eksperte
Tālr.: 67095880
Ieva.Rabovica@fm.gov.lv

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0