Eiroreģions “Ezeru zeme” atvēris jaunu biroju

Publicēts 29.07.2014
Birojs Glubokoje

Baltkrievijas Glubokoje pilsētas 600 gadu jubilejas svinību laikā Eiroreģions “Ezeru zeme” atklāja mūsdienīgu biroju. Turpmāk gaumīgi iekārtotajā birojā strādās, īstenos projektus un realizēs dažādas idejas Baltkrievijas kolēģi. Birojā notiks Eiroreģiona padomes sēdes un triju valstu partneru tikšanās.

Glubokoje biroja telpu remonts, datortehnikas iegāde realizēta Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta ” Trešais solis” ietvaros, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības atbalstu.

“Mēs vienmēr esam bijuši gatavi jauniem izaicinājumiem, kopīgas Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pierobežas teritoriju noturīgai sociāli – ekonomiskai attīstībai un nākotnes plānošanai. Eiroreģiona “Ezeru zeme” gandrīz 16 pastāvēšanas un sadarbības gados projektu realizēšanai no Eiropas Savienības programmām piesaistīti vairāk kā 15 miljoni eiro. Jaunais birojs mums ir ļoti svarīgs. Šo biroju ikdienā uzturēs Glubokoje rajona izpildkomiteja. Priecājamies, ka vēl viens no projekta “Trešais solis” uzdevumiem ir izpildīts,” uzsver Eiroreģiona “Ezeru zeme” Latvijas biroja vadītāja Ilze Stabulniece.

Atklāšanā piedalījās Eiroreģiona biedru pārstāvji. Baltkrievijas kolēģi visus dalībniekus sagaidīja ar sālsmaizi. I. Stabulniece pasniedza atzinības rakstu Glubokoje rajona izpildkomitejas priekšsēdētājam Oļegam Morhatam par aktīvu darbību Eiroreģiona “Ezeru zeme” attīstībā. Biroja atklāšanā uzstājās Preiļu novada deju ansamblis “Dancari”.

4. jūlijā Glubokoje notika arī darba sanāksme, kurā apsprieda projektā paveiktos un plānotos darbus. Savukārt Rēzeknes, Kārsavas un Riebiņu novada pārstāvji realizēja stažēšanās programmu, pieredzes un ideju apmaiņu, kas noteikti sniegs iespējas turpmākai sadarbībai.

Projekta “Trešais solis” ietvaros Eiroreģionam “Ezeru zeme” izstrādāta Stratēģija 2014.–2020.gadam un organizēti trīs lieli pasākumi – investīciju forums Glubokoje (Baltkrievija), vides forums Švenčionys (Lietuva), dziesmu svētki Rēzeknē, kuros piedalījās gandrīz 600 dalībnieku no Latvijas, Baltkrievijas un Lietuvas, kā arī 28 Eiroreģiona “Ezeru zeme” biedru darbiniekiem bija iespēja apgūt jaunas zināšanas un pieredzi, stažējoties četras dienas divās valstīs.

Eiroreģionam “Ezeru zeme” ir stabilas nākotnes perspektīvas, jo paveiktais un iecerētais domāts savstarpējai sapratnei un draudzīgām kaimiņattiecībām.

Projekta īstenošanas laiks: 2013. gada 1. marts – 2014. gada 31. augusts.  Kopējais finansējums 299 880,60 EUR, t sk. ENPI līdzfinansējums 90% – 269 892,54 EUR, nacionālais finansējums 10% – 29 988,06 EUR

Par biroja atklāšanu Baltkrievijā: http://glubokoe.vitebsk-region.gov.by/ru/news_region_ru/view/novyj-ofis-belorusskogo-bjuro-evroregiona-ozernyj-kraj-otkrylsja-v-tsentre-glubokogo-12829/

Informāciju sagatavoja:
Biedrība Eiroreģions “Ezeru zeme” Latvijas birojs

T. + 371 656 22201
www.ezeruzeme.lv

Vispārēja informācija par Programmu:

Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma ir Baltijas jūras reģiona INTERREG IIIB Kaimiņattiecību programmas IIIA Dienvidu prioritātes turpinājums 2007. – 2013.gadam.

Biroja atklāšanāEiroreģions Ezeru zemeEiroreģiona Ezeru zeme Latvijas biroja vadītāja Ilze Stabulniece ar savu Baltkrievijas kolēģiEiroreģiona Ezeru zeme biroja atklāšanaES_ENPI_logo_3rd_stepeiroregina_logo_ar_uzr

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0