Eiropas Parlaments apstiprina Lielbritānijas izstāšanās nolīgumu

Publicēts 30.01.2020

Eiropas Parlaments š.g. 29.janvāra vakarā ar 683 balsīm par, 49 pret un 13 atturoties apstiprināja Lielbritānijas izstāšanās nolīgumu.

Debatēs ar Horvātijas valsts sekretāri Eiropas lietās Nikolinu Brnjaču, kas pārstāvēja Padomes prezidentūru, Komisijas priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu un ES galveno Brexit sarunvedēju Mišelu Barnjē Eiropas Parlaments izvērtēja izstāšanās procesa līdzšinējo norisi un ieskicēja turpmākos uzdevumus.

Komentējot balsojuma vēsturisko nozīmi, vairums politisko grupu pārstāvju uzsvēra, ka Apvienotās Karalistes izstāšanās nav ES un Lielbritānijas attiecību beigas, jo saites, kas saista Eiropas tautas, joprojām ir spēcīgas un saglabāsies. Viņi minēja arī, ka no Brexit var daudz mācīties ES nākotnes veidošanai, kā arī pateicās Lielbritānijai un tās deputātiem par ieguldīto darbu.

Vairums runātāju brīdināja, ka sarunas par ES un Apvienotās Karalistes turpmākajām attiecībām būs sarežģītas, īpaši, ņemot vērā pašlaik noteiktos izstāšanās nolīguma termiņus.

Debašu izvilkumus varat noklausīties ŠEIT

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0