Eiropa piešķīrusi Latvijai 17,7 miljonus eiro plūdu seku novēršanai

Publicēts 02.01.2019

2018. gada novembrī Eiropas Parlaments (EP) Strasbūrā gandrīz vienbalsīgi apstiprināja 17,7 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu Latvijai no ES Solidaritātes fonda 2017. gada plūdu seku likvidēšanai. Par šo līdzekļu piešķiršanu Eiropas Parlamentā atbildīga ir ETP frakcijas deputāte Inese Vaidere.
Eiropas Parlamenta deputāte profesore I. Vaidere uzsver, ka šis finansējums ir īpaši nozīmīgs Baltinavas, Vārkavas, Kārsavas, Alūksnes, Rēzeknes un citiem Latgales novadiem, kuri 2017. gada plūdos cieta visvairāk. Šobrīd no Solidaritātes fonda finansiālās palīdzības Zemkopības ministrijai ir piešķirti 13,7 miljoni eiro, lai novērstu plūdu rezultātā bojātās valsts nozīmes meliorācijas sistēmas, savukārt Satiksmes ministrijai piešķirti četri miljoni eiro valsts autoceļu un ūdens atvades sistēmu uzlabošanai un nostiprināšanai.
Latvijai šie līdzekļi obligāti jāizlieto 18 mēnešu laikā.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0