Dricānu vidusskolā — saruna par globālo izglītību

Publicēts 13.10.2015

Piektdien, 9. oktobrī Dricānu vidusskolā viesojās biedrības “Zaļā Brīvība” pārstāve un globālās izglītības eksperte Latvijā PhD Inga Belousa. Eksperte vadīja vairākas nodarbības, kurās kopīgi ar skolēniem un pedagogiem diskutēja par globālo izglītību.

Nodarbībās tika apskatītas vairākas interesantas tēmas: tūkstošgades attīstības mērķi; ilgtspējīgas attīstības mērķi, kafijas stāsts, godīga tirdzniecība. Pārsteidzoši, taču nodarbības par tik nopietnām tēmām risinājās nepiespiestā gaisotnē un rosināja skolēnus diskutēt un arvien vairāk uzzināt par to, kā notikumi pasaulē ietekmē katru no mums un kā mūsu rīcība ietekmē cilvēkus un procesus ārpus Latvijas.

Pēdējie gadi Latvijai ir likuši saprast, cik ļoti pasaule mūs var ietekmēt, un tāpēc globālās tematikas aktualizēšana skolā ir nozīmīgs solis vēlmei un spējai sekot līdzi mūsdienu pasaules aktualitātēm.

 

 

Ilona Vilcāne
Dricānu vidusskolas direktores vietniece 

image-21image-18 image-5 image-07 image-7 image-17

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0