Čornajas folkloras kopai “Ausmeņa” jauni tautas tērpi

Publicēts 01.06.2015

Nesen Čornajas Tautas nama folkloras kopai tika dots vārds “Ausmeņa”, un blakus šiem lielajiem svētkiem, kopai bija vēl otri svētki – “Ausmeņa” tika pie jauniem tautas tērpiem un apaviem. Iepriekš Čornajā nebija darbojusies folkloras kopa, tāpēc “Ausmeņai” nebija iespējas “mantot” tautas tērpus no iepriekšējām kopām. Cik vien varēja, dažas tautas tērpa sastāvdaļas šuva viena no kopas dalībniecēm. Tāpat arī daļa tērpu tika aizlienēti no Kaunatas folkloras kopas, par ko viņiem jāsaka “Liels paldies!”.

Bet tad radās iespēja uzrakstīt projektu, un biedrība “Rāznas ezera krasta jaunieši”, kuras daži biedri arī dzied folkloras kopā, izmantoja šo izdevību. Tika uzrakstīts projekts “Tautas tērpu un apavu iegāde Čornajas Tautas nama folkloras kopai” un iesniegts ELFLA programmas pasākuma “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros. Projekta kopējā summa sastādija EUR 3843,00. Atbalsts no ELFLA bija 3343,59 EUR, savukārt līdzfinansējumu – 489,51 EUR nodrošināja Čornajas pagasta pārvalde. Projekta rezultātā tika iegādāti 9 tautas tērpu (blūzes, vestes, saktas, jostas, brunči, zeķes) un apavu komplekti sievām, un 2 komplekti vīriem. Tagad “Ausmeņa” varēs droši un daiļi izskatīties, un priecēt visus ar savām dziesmām. Informāciju sagatavoja: Projekta vadītāja Santa Viša-Gaisiņa

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0