Bērzgales pamatskolas telpās jau otro gadu tiek realizēta interešu izglītības programma “Audio-video laboratorija”

Publicēts 10.10.2014

Biedrības “Latgaliešu mūzikas grupa “Bez PVN”” realizētā projekta “„Skaņu laboratorijas” izveide Rēzekne novadā” ietvaros, Bērzgalē jauniešiem tiek piedāvāta interešu izglītības programma “Audio-video laboratorija”.

Jaunieši aktīvi izmanto gan mēģinājuma telpas iespējas – ir izveidots arī vokāli instrumentālais ansamblis “Keiseļs”, gan arī aktīvi iesaistās skaņu ierakstu veidošanā un apstrādē.

Bērzgales “Skaņu laboratorijas” iespējas izmanto arī citi latgaliešu mūziķi, gada laikā studijā ierakstus ir veikuši tādas mūzikas grupas kā “Šudiņ 5cūs”, Vinsents Kūkojs, “Weird Wednesdays”, “Rikši”, “Kārsavas muzykanti”, “Saļnevas danču muzykanti”, Arnis Slobožaņins, “Gondreiž 10nīkā”, “Jezups i muosys”, “Bez PVN” u.c.

Projekta mērķis – iegādāties nepieciešamo aprīkojumu un tehnisko nodrošinājumu skaņu ierakstu / mēģinājumu studijas izveidošanai Rēzeknes novada Bērzgales pagastā un integrēt ar mūziku un skaņu saistīto prasmju apguvi skolu izglītības sistēmas mācību procesā.

Kopējais finansējums aprīkojuma iegādei 4961 Ls. 90 % projekta finansējuma atbalstīja Eiropas Lauksaimniecības Fonds Lauku Attīstībai, LEADER programma, ko administrē Rēzeknes rajona partnerība, 10 % Rēzeknes novada pašvaldības un pašu finansējums.

Projekta rezultātā Bērzgales pamatskolas divās telpās ir izveidota skaņu ierakstu studija / mēģinājumu studija. Projektā iegādāts skaņu ierakstu un apstrādes aprīkojums un datortehnika – dators ar skaņu ieraksta un apstrādes programmatūru, studijas monitori, mikrofoni, mikšerpultis, skaņaskarte, ģitāras pastiprinātājs, midi klaviatūra, bungu komplekts, kā arī veikta telpu vienkāršotā renovācija (telpu skaņas izolācijas un absorbēšanas pielāgošana skaņas ierakstu vajadzībām).

 

 

Guntis Rasims

Logo

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0