Bērni un jaunieši brauca Veselību veicinošās ekskursijās

Publicēts 14.09.2020

Vasaras nogalē, no 24. augusta līdz 30. augustam, norisinājās trīs veselību veicinošas ekskursijas. Kopumā pasākumā piedalījās 79 Rēzeknes novada bērni un jaunieši vecumā no 7 līdz 24 gadiem.

Ekskursiju laikā bērni un jaunieši apmeklēja četrus aktīvu un veselīgu dzīvesveidu veicinošos objektus: bioloģiskā saimniecība „Jāņkalni” (Vestienas pagasts, Madonas novads), piedzīvojumu parks “Tarzāns” (Sigulda, Siguldas novads), atpūtas vieta „Raganas Ķēķis”, (Krimuldas pagasts, Krimuldas novads), atpūtas vieta “Aronas kalns un avots” (Bērzaunes pagasts, Madonas novads).

Bioloģiskajā saimniecībā „Jāņkalni” bērni un jaunieši piedalījās lielogu melleņu apstrādes procesā, sākot no ogu lasīšanas audzētavā līdz pat iepakošanas brīdim, kad ogas tiek sagatavotas pārdošanai veikalā, uzzināja par melleņu šķirnēm un augšanas īpatnībām, to uzglabāšanas ilguma termiņiem, darbojās ražojošo produktu meistarklasē, no ogām pagatavojot želejas konfektes, kā arī degustējot dažādas sulas. Uztura speciāliste Baiba Bērtiņa ekskursijas dalībniekiem pastāstīja par veselīga un sabalansēta uztura nozīmi, par ēšanas paradumu maiņu, par saimniecībā ražoto produktu sastāvdaļām, to dažādību un to izmantošanas iespējām ēdiena pagatavošanā u.c. Uztura speciālista nodarbības laikā bērni un jaunieši izveidoja Veselīga uztura šķīvi un spēlēja spēli “Cik enerģijas būs, apēdot…?”.

Piedzīvojumu parkā “Tarzāns”, pirms šķēršļu pārvarēšanas, sporta speciāliste Santa Kairova bērnus un jauniešus iepazīstināja par šīs fiziskās aktivitātes nozīmi veselības veicināšanā (vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai, sirds un asinsvadu sistēmas, locītavu saudzēšanai, cīņā ar lieko svaru u.c.). Šī fiziskā aktivitāte bija liels izaicinājums ikvienam ekskursijas dalībniekam pārvarēt šķēršļus un radušās bailes.

Atpūtas vietā “Raganas Ķēķis” ekskursijas dalībnieki sporta speciālistes Santas Kairovas uzraudzībā jautri vingroja dabā. Nodarbības laikā tika akcentēta uzmanība uz to, cik ir svarīgi noslogot ķermeņa muskuļus un kā to darīt pareizi.

Atpūtas vietā “Aronas kalns un avots” ekskursijas dalībnieki sporta speciālistes Santas Kairovas uzraudzībā veica ātro soļošanu, tādējādi iepazīstoties ar šīs fiziskās aktivitātes nozīmi veselības veicināšanai.

Par spīti garajam braucienam, kas sākās agri no rīta, nogurumam dienas beigās, bērniem un jauniešiem bija smaids sejā un vēlēšanās darboties vēl.

Īpašs PALDIES no mūsu pedagogu komandas visiem bērniem un jauniešiem par atbildīgu, pieklājīgu uzvedību un drošības noteikumu ievērošanu visas ekskursijas laikā. Paldies bērnu un jauniešu vecākiem, pedagogiem un novada koordinatoriem par ieguldīto darbu pasākuma organizēšanā un novadīšanā.

Pasākums “Veselības veicināšanas diena” notiek Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr.9.2.4.2/16/I/027 ietvaros. Projektu atbalstījis Eiropas Sociālais fonds (ESF).

Tatjana Mironova,
Biedrības Multifunkcionālais atbalsta un izaugsmes centrs “SkalaDar” projektu vadītāja

20200824_112943IMG-20200826-WA0034 IMG-20200829-WA0001 IMG-20200831-WA0121 IMG-20200831-WA0131

lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_rgb

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0