„Bākā” aizvadīta aktīva tūrisma sezona

Publicēts 02.12.2014
Ilze un Mārtiņš viens otram

28. novembrī ar lustīgu balli un erudīcijas spēli „Es mīlu tevi, Latgale” noslēdzās ūdenstūrisma attīstības centra „Bāka” ceturtā darbības sezona. Konkursā komandām bija jāatbild uz dažādiem āķīgiem jautājumiem par Latviju un Latgali, piemēram, „Cik slaucamu govju Latvijā bija 2013. gada beigās?” (pareizā atbilde: 165 tūkstoši) vai „Kas ir attēlots uz Latgales karoga” (sudraba grifs). Tāpat tika pārbaudītas dalībnieku latgaliešu valodas prasmes – komandām bija jāzina, ka „lejnīks” ir plānā pankūka, „gryuslis” ir biezputra, savukārt „pikstīņetis suoļa” ir naža gals sāls. Konkursa fināls bija ļoti muzikāls, jo komandām, izlozējot kādu lietvārdu vai darbības vārdu, vajadzēja to iesaistīt dziesmā. Teiciens par dziedātājtautu latviešiem apstiprinājās, jo abas komandas finālā saņēma maksimālo punktu skaitu, līdz ar to noslēgumā kā spēles uzvarētāji tika suminātas abas komandas.

„Ūdenstūrisma attīstības centrā „Bāka”, Lubāna ezera krastā, aizvadīta karsta sezona,” atskatoties uz šo gadu, teic „Bākas” administratore Liene Drule. „Gada griezumā centru apmeklējuši vidēji 30 līdz 40 cilvēki dienā. Visvairāk, protams, vasarā, kad ik dienu „Bākā” bija ap 200 cilvēkiem.” Šogad pirmo gadu „Bāka” ir tiešsaistes naktsmītņu reģistrācijas sistēmā booking.com. Kā atzīst Liene Drule, tas esot viens no labākajiem veidiem, kā piesaistīt citu valstu tūristus: „Šogad centrā viesojās vairāk nekā 600 atpūtnieki no ārzemēm, kas ir krietni vairāk nekā iepriekšējos gados.”

„Bākas” romantisko gaisotni un mieru, kas strāvo no Lubāna ezera, iecienījuši arī jaunlaulātie – uz laipas ezerā un uz „Bākas” terases divi mīlnieku pāri viens otram teikuši „jā” vārdu, savukārt vēl 15 jaunie pāri „Bākā” iemūžinājuši baltāko no dienām.

Centrā tiek rīkotas arī dažādas izstādes, piemēram, šogad tūristi varēja apskatīt Antas Rugātes un Viktora Vaņukova izstādi „Strande”, Agras Ritiņas izstādi „Pļava” un Ingas Onževas izstādi „Dīgt, augt, ziedēt”.

„Šogad esam realizējuši arī vairākus projektus, tostarp nometni „Jaunie dabas draugi”, Meža dienas, kā arī Ziemeļlatgales bērnu folkloras kopu saietu un radošās darbnīcas, kur piedalījās vairāk nekā 300 bērni. Viens no lielākajiem projektiem bija niedru izpļaušana Kvāpānu dīķos, ko veicām sadarbībā ar biedrību „Lubāna vilnis”, par vasarā paveikto pastāstīja „Bākas” administratore.

„Bākā” apmeklētāji ir gaidīti arī ziemā, kad centrā var izīrēt ekipējumu un doties slidot, slēpot, kaitot vai nodarboties ar zemledus makšķerēšanu. Pērn Lubāna ledus pie „Bākas” bija attīrīts teju hektāra platībā, tāpēc slidošanas priekus ikviens varēja baudīt, nebaidoties uzskriet virsū kādam neveiklākam slidotājam. Arī šogad „Bākas” darbinieki sola, ka vietas slidošanai netrūks, turklāt līdz ar biezākas sniega segas parādīšanos, plānots ievilkt aptuveni 10 kilometrus garu slēpošanas trasi pāri Lubāna ezeram, lai aktīvākie ziemas sporta veidu entuziasti varētu lepoties, ka ir pārslēpojuši pāri Latvijas lielākajam ezeram.

FOTO no noslēguma pasākuma “Es mīlu tevi, Latgale”

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0