Attīstības/globālās izglītības diena Maltas pirmsskolas izglītības iestādē “Dzīpariņš”

Publicēts 16.05.2017

8. maija rīts priecēja mūs ar draiskiem saules stariem, kas krietni uzlaboja garastāvokli šīgada vēlajā pavasarī. Taču nedaudz vēlāk draiskule daba izspēlēja kārtējo joku un no debesīm krita sniega pārslas, itin drīz noklājot zemi pavisam baltu. Līdz ar to plānotās āra aktivitātes izpalika. Taču tāpat darāmā bija daudz, jo Maltas pirmsskolas izglītības iestādē “Dzīpariņš” notika globālās izglītības diena.

Grupas “Atvasīte” (1.5-2 g.) skolotājas ar saviem audzēkņiem līmēja sejiņas, piemeklējot gan ādas krāsu, gan acu krāsu, deguna formu un matus, tā veidojot portretus. Savukārt imitētiem taurenīšiem spārni tika pildīti ar dažādiem sadzīves un pārtikas produktiem – makaroniem, rīsiem, pērlītēm, ķirbju sēklām u.c.

Grupas “Bitīte” ( 4 g.) šķiroja atkritumus. Grupa “Kamolītis” ( 4 g.) mēģināja atšķetināt jautājumu- kāda ir veselīga un neveselīga pārtika? Grupa “Kāpēcīši“ ( 3 g.) iepazinās ar Latvijas kokiem un to struktūru, pataustot koku mizu un pagaršojot koku pumpurus, kā arī aplūkoja – kādi tad koki sastopami citās zemēs?

Piecgadnieki un sešgadnieki piedalījās “sirsniņspēlē”, izspēlējot dažādas situācijas, kas saistītas ar draudzību, empātiju, strīdiem un to risinājumiem, bet vēlāk devās uz karsto Āfriku aplūkot eksotiskos dzīvniekus.

Pēcpusdienā bērniem pievienojās dažas māmiņas, kuras ar lielu interesi sekoja savu mīluļu nodarbēm un iesaistījās arī pašas.

Zālē varēja aplūkot izstādi “Jautrā dzīpariņa pārvērtības”. Darbiņus iesniedza bērnu vecāki. Izstāde tika organizēta gan par godu mūsu iestādes nosaukumam “Dzīpariņš”, kuru oficiāli atjaunojām kopš 2017. gada 1. aprīļa, gan arī globālās izglītības projektam. Interesanti novērot, kā parasts dzijas dzīpariņš pārvēršas īstā mākslas darbā- adītā kleitā, mīkstā mīļmantiņā, gleznā vai smaidošā astoņkājī.

 

Alīna Čistjakova,
Maltas PII “Dzīpariņš” vadītāja 

DSC_0229 DSC_0234 DSC_0249 DSC_0260 DSC_0278 IMG_9415globalEK_logo_lv

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ievietotās informācijas jebkuru iespējamo pielietojumu.

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0