Apbalvoti Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2020” laureāti, starp tiem arī Rēzeknes novada zemnieks

Publicēts 09.10.2020

Trešdien, 7. oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards un Valsts prezidents Egils Levits sveica Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2020” laureātus – lauksaimniekus, tostarp arī jaunos zemniekus, pārtikas ražotājus un mazpulcēnus. Nominācijā “Jaunais veiksmīgais zemnieks” apbalvots Rēzeknes novada Ilzeskalna pagasta zemnieku saimniecības “Liepkalns” īpašnieks Aleksejs Danilins.

Bioloģiski sertificēta zemnieku saimniecība “Liepkalns” Ilzeskalna pagastā piedāvā dažāda veida bioloģiskos graudaugus, kas audzēti, pārstrādāti un fasēti uz vietas saimniecībā, kas atrodas Ilzeskalna pagastā, Rēzeknes novadā. Kopš 2019. gada, pateicoties dažādu projektu atbalstam, saimniecība uzsāka arī pārtikas produktu pārstrādi. Produkcijas veids: BIO zaļie griķi, BIO griķu (bez piedevām/ar bioloģiski audzētiem spinātiem vai galda bietēm) un zirņu makaroni, BIO zaļo griķu milti, BIO šķeltie zirņi un zirņu milti, BIO pilngraudu kviešu un rudzu milti. Z/s “Liepkalns” audzēto griķu miltus savas maizes ražošanai izmanto arī ceptuve “Lāči”. Saimniecības bioloģiskos produktus var atrast arī katalogā www.novadagarsa.lv

Šogad konkursa “Sējējs” laureātus sveica un balvas piešķīra astoņās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”.

Konkursa “Sējējs 2020” laureāti 

Balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā” – Latvijas Agronomu biedrības valdes loceklim, lauksaimniekam Valdim Dzenim un Dr.habil.agr., profesoram emeritus Antonam Ružam

Nominācija “Gada lauku saimniecība” 

Tukuma novada SIA “Lestene”, vadītājs Egīls Seņkāns

Nominācija “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā” 

SIA “Daugulis & partneri”, Līvāni

Nominācija “Ģimene lauku sētā” 

Sīmansonu ģimene, Burtnieku novada SIA “Svenne”

Nominācija “Jaunais veiksmīgais zemnieks” 

Aleksejs Danilins, Rēzeknes novada ZS “Liepkalns”

Nominācija “Gada veiksmīgākā kopdarbība”

LPKS “Baltijas Ogu Kompānija”, Salaspils, valdes priekšsēdētājs Pauls Kantāns

Nominācija “Bioloģiskā lauku saimniecība” 

Nīcas novada ZS “Meldri E.B.”, īpašnieks Eglons Brūns

Nominācija “Rītdienas Sējējs – mazpulka dalībnieks” 

Oto Lūsis, Daugmales mazpulks “Dzirkstelīte”, Ķekavas novads, mazpulka vadītājas Zinaida Matisone un Zane Miķelsone

Nominācija “Zinātne praksē un inovācijas” (grupā “Zinātne inovācijai”)

Dr.biol. Edīte Kaufmane un vadošie līdzautori Dr.sc.ing. Dalija Segliņa, PhD. Pawel Gornas, Dr.agr. Silvija Ruisa, Dr.sc.ing. Inta Krasnova, Mg.agr. Regīna Rancāne – projekts “Perspektīvas augļaugu komerckultūras – krūmcidoniju (Chaenomeles japonica) vidi saudzējoša audzēšana un bezatlikuma pārstrādes tehnoloģijas” pētījumu rezultātu apkopojums

Šogad konkurss “Sējējs” notika 27. reizi, tajā piedalījās 45 dalībnieki. Konkursa laureāti saņēma Gada balvu “Sējējs” (bronzas statuja), diplomu un naudas balvu.

Konkursa “Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums “Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi. Plašāka informācija par konkursu pieejama tīmekļvietnē www.sejejs.lv.

17. oktobrī, sestdienā, plkst. 15:55 televīzijas kanālā “TV3” tiks demonstrēts raidījums par konkursa “Sējējs 2020” laureātiem.

Sagatavots pēc www.sejejs.lv
1R1A7513-707x1024

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0