Čornajas pirmsskolas izglītības iestādes ,,Brīnumzeme” audzēkņi iepazīst augļu daudzveidību

Publicēts 23.05.2017

2017. gada 10. maijā projekta ,,Globālās skolas” ietvaros Čornajas pirmsskolas izglītības iestādē ,,Brīnumzeme” notika pasākums ,,Augļu mikslis”, kuras mērķis bija iepazīstināt bērnus ar augļu daudzveidību.

Bērniem tika parādīti video ieraksti par dažādiem augļiem. Skolotāja mudināja bērnus pēc video noskatīšanās nosaukt augļus, kurus viņi lieto ikdienā. Noskaidrojām ka āboli un bumbieri aug Latvijā, bet banāni un apelsīni aug siltajās zemēs. Bērni iepazinās ar citu zemju augļiem. Noskatījāmies video ierakstu par banāniem no ražas novākšanas brīža līdz veikala plauktam. Bērni ar interesi vēroja video par banāniem, uzdeva daudzus jautājumus. Pēc tam bērni tika aicināti vizuāli apskatīt augļus, pataustīt tos, pasmaržot, nosaukt, tad no šiem augļiem mēs pagatavojām augļu salātus “Augļu mikslis”. Griežot augļus, bērni vēroja augļu struktūru un raksturoja to. Sagrieztos augļus mēs salikām vienā šķīvī un pievienojām augļu jogurtu. Salātus salikām trauciņos un uzcienājām visus klātesošos. Bērni guva priekšstatu, ka arī caur augļiem ko ēdam, esam globāli saistīti ar visu pārējo pasauli.

Čornajas PII “Brīnumzeme” skolotāja Alla Bondarenko

DSCF6126 DSCF6133 DSCF6135 IMG_20170517_111501 IMG_20170517_111916 IMG_20170517_111954_1globalEK_logo_lv

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ievietotās informācijas jebkuru iespējamo pielietojumu.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0