Aizvadītā gada nogales aktivitātes Rogovkas jauniešu centrā

Publicēts 18.01.2021

Kaut arī Covid-19 pandēmijas dēļ tika noteikti arvien stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, 2020. gada nogale  Rogovkas jauniešu centra jauniešiem tomēr ir bijusi aktīva.

Īstenojot digitālo darbu un aktivitātēm pārejot uz interneta vidi, rudens izskaņā instagram vietnē Rēzeknes novada jauniešiem bija iespēja piedalīties Helovīna konkursā, kur bija jāiesūta oriģināla bilde šo svētku tematikā un uzvarētājs savā īpašumā ieguva saldumu grozu.

Novembrī par godu Latvijas valsts dzimšanas dienai Rogovkas jauniešu centra instagram kontā @rogovkasjc norisinājās jautājumu viktorīna „Par Latviju”, kur jauniešiem bija jāatbild uz dažādiem interesantiem jautājumiem par Latvijas vēsturi, dabu, izcilām personībām, kultūru u.c., kā arī bija jāievieto izlaistie vārdi tautasdziesmās un jāuzmin dziesmas pēc attēlā redzamajiem simboliem. Viktorīnā piedalījās liels skaits jauniešu no dažādiem pagastiem, taču pilnīgi pareizi uz visiem viktorīnas jautājumiem atbildēja trīs dalībnieki, kuri tad arī saņēma garšīgas balvas.

Lai padarītu Adventes jeb Ziemassvētku gaidīšanas laiku aizraujošāku un labiem darbiem piepildītu, jauniešiem bija iespēja izpildīt dažādus Adventes kalendāra uzdevumus. Katru dienu @rogovkasjc instagram vietnē tika ievietots kāds izaicinājums vai aktivitāte.

Laikā, kad jaunieši cītīgi mācījās, rakstīja kontroldarbus un ar nepacietību gaidīja pirmā semestra vērtējumu izlikšanu, arī Rogovkas jauniešu centra vadītāja paplašināja savas zināšanas, piedaloties PuMPuRS apmācībās „Darbs jaunatnes jomā ar priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas jauniešiem”, kā arī apmācībās „Mācības jauniešu centru pārstāvjiem”, kur tika runāts par dažādām pieejām un rīkiem digitālajam darbam ar jaunatni.

Gaidot Ziemassvētku laiku, tika izveidoti skaisti un daudzveidīgi rotājumi Nautrēnu pagasta apkārtnē, kuri tika papildināti ar gaismu virtenēm īpašai svētku noskaņas radīšanai. Skaistie sniegavīri, lielās zvaigznes, kā arī citi svētku dekori rotāja jauniešu centra logus un ārtelpu, ar lielām gaismas bumbām tika sarotāta tuvumā esošā ābele. Arīdzan jauniešu centra lapene tika pārvērsta par maģisku pasaku namiņu.

Īsi pirms Ziemassvēkiem īstenojām labdarības akciju, kuras laikā apciemojām Nautrēnu pagasta vientuļos pensionārus un sniedzām ar mīlestību sarūpētās dāvanas, padarot viņu svētkus gaišākus. Diemžēl šogad jaunieši nevarēja pievienoties braucienam un dāvanas senioriem nogādāja jauniešu centra vadītāja. Toties jaunieši sūtīja pensionāriem brīnumskaistus, pašu darinātus apsveikumus un ar mīlestību lasītu un rūpēm sagatavotu tējiņu no mūsu jaunietes Laimas Grišules.

Aizvadītā gada izskaņā tika izsludināts vēl viens konkurss, kurā tā dalībniekiem bija jāizveido vērša figūra – 2021. gada simbols. Konkursam atsaucās jaunieši no vairākiem pagastiem. Figūras tika radītas dažnedažādā tehnikā – veidotas no sniega, zīmētas, locītas un līmētas no papīra, gan arī tamborētas. Jaunieši radīja ekskluzīvus un skaistus darbiņus. Pirmās vietas ieguvējs, pēc uzvaras balsojumā, saņēma vērtīgu balvu. Pateicības balvas saņēma arī otrās un trešās vietas ieguvēji.

Savukārt, Vecgada vakarā kopā ar jauniešiem satikāmies zoom platformā, kur kopīgi spēlējām dažādas spēles, lējām laimītes, stāstījām jokus un vienkārši jauki aprunājāmies.

Šo gadu iesākām apvienojoties kopīgā video izveidē „Sargi sevi un citus”, un ar tā starpniecību vēlamies aicināt cilvēkus rūpēties par savu veselību un izvairīties no vīrusiem regulāri mazgājot rokas, distancējoties un sargājot sevi! Skaņdarbs ar nosaukumu „Bittersweet”, kas dzirdams video, ir viens no Nautrēnu pagasta jaunieša Alberta Grina radītajiem mūzikas šedevriem. Citus viņa skaņdarbus varat noklausīties youtube kanālā aedificare. Arī dažādus jauniešu centra veidotus video varat noskatīties youtube kanālā Rogovkas jc.

Kā vienmēr vēlamies izteikt milzīgu pateicību Nautrēnu pagasta pārvaldei un tās vadītājai par sniegto atbalstu, par iespēju organizēt un īstenot dažādus pasākumus, aktivitātes un labdarības akcijas, par transporta nodrošināšanu uz jebkuru pasākumu. Paldies par ieinteresētību un atvērtību dažadām mūsu idejām, projektiem.

 

Dina Sjomkāne,
Rogovkas multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra vadītāja

DSC_0011DSC_0062DSC_0157  DSC_0988 DSC_0997 DSC_1037 IMG-20210106-WA0028 Screenshot_20210102_002252_com.instagram.android Screenshot_20210105_012956 Screenshot_20210105_013135

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0