Vides izglītības nometne jauniešiem ar dzirdes traucējumiem – “Dabas balss klusumā”

Publicēts 15.07.2015

Pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālajam atbalstam, biedrība “Tūristu klubs Dinamo”, 13.-21. jūnijā biedrības “Jaunais Dinamietis” sporta un atpūtas bāzē īstenoja vides izglītības nometni “Dabas balss klusumā”.

Deviņas dienas Latgales sirdī pie Rāznas ezera 15 jaunieši no Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem un Valmieras vājdzirdīgo internātvidusskolas mācījās saklausīt Latvijas dabu klusumā, cits citu un cilvēkus, kuri mīl to, ko dara, guva pieredzi un zināšanas. Nometnes ievirze bija vizuālā komunikācija, bet mērķi: informatīvi vispusīgi izglītot jauniešus Latvijas vides jautājumos; sniegt grupai izzinošu ceļojumu Rāznas Nacionālā parka teritorijā; attīstīt dalībnieku ar dzirdes traucējumiem verbālās un neverbālās komunikācijas prasmes.

Telpās jaunieši uzturējās maz, jo laiks, tāpat kā daba, lutināja. Programma bija piesātināta: rīta skriešana; sporta un citas spēles; fotogrāfa lekcija un plenērs; viesošanās zemnieku saimniecībā “Rudo kumeļu pauguri”; kustību nodarbība ar komandas veidošanas elementiem; lekcijas par ūdeņiem, zivīm, kukaiņiem, augiem, augsni, biškopību, podniecību, māliem, mežiem, Latvijas tuvojošos simtgadi; vizāžista nodarbība; laivošana; makšķerēšana; putnu gredzenošana un meklēšana; Rāznas Nacionālā parka teritorijas izpēte; augstāko virsotņu iekarošana; pārrunas; diskusijas; zīmēšana; veidošana; dejošana; skaņas viļņu sajušana un vienkārši silta un jautra kopā būšana.

Pēdējā dienā noguruši, taču emocionāli piesātināti bija visi – dalībnieki, pedagogi, organizatori. Nometne izdevās laba un atmiņās paliekoša, tādēļ dalībnieki pamatoti cer uz turpinājumu.

Nometnes vadītāji saka sirsnīgu paldies visiem, kas piedalījās un palīdzēja šo projektu īstenot!

(https://www.facebook.com/dabasbalssklusuma)

15 19 2 5

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0